Як помити цуценя. такса купання 1 місяць.

Маленький щеня навіть вдома може забруднитися не менш дорослого собаки, що повернулася з прогулянки. Чи можна спокутувати крихту, якій всього кілька тижнів від народження? Заводчики вважають, що без крайньої необхідності мити цуценя все ж не варто.
Інструкція
1
Купати цуценя заборонено до тих пір, поки не пройде рівно два тижні з моменту останньої з усіх зроблених щеплень. Не нехтуйте цим застереженням, адже імунітет маленького вихованця ще не зміцнів, та й організм ще занадто чутливий до протягів і недостатньо теплій воді. Чи не купайте цуценя, якщо йому ще немає двох місяців.
2
Коли цуценя почне підростати, більше пустувати і, відповідно, більше бруднитися, не поспішайте відразу тягнути пустуна у ванну. Після сльотавій прогулянки промийте цуценяті лапи і вичешіть шерсть. А якщо потрібно вимити область анального отвору, то зробіть це махрової серветкою, змоченою в теплій воді, а потім намажте дитячим кремом або маслом обліпихи. Собак не можна купати частіше 1 разу на місяць. Справа в тому, що залишки шампуню пересушують шкіру, а це може призвести до свербіння. Шампуні змивають природний блиск шерсті, вона помітно тьмяніє.
3
Якщо без купання все ж не обійтися, налийте в тазик води, нагрітої до температури 35 градусів. На всякий випадок заткніть вуха цуценя ватними тампонами - вони захистять від попадання води. Щоб не налякати тварину і не застудити його, робіть все швидко, але не різко. Приглушите напір води в душі і обмийте цуценя до шиї. Ні в якому разі не лийте воду прямо на голову. Потім нанесіть на шерсть спеціальний шампунь, помасажуйте і ретельно змийте. Якщо ваш вихованець відноситься до породи довгошерстих собак, нанесіть на шерсть ще й ополіскувач і змийте теплою водою.
4
не купайте цуценя поодинці, попросіть когось допомогти. Адже від страху він може вирватися з рук, поранитися. Якщо ви вирішили спокутувати цуценя прямо у ванній, то знову ж таки в цілях безпеки рекомендується постелити гумовий килимок. Відразу після миття загорніть його в махровий рушник. Їх може знадобитися кілька, поки шерсть не підсохне. Можна скористатися феном, але такий сушінням краще не зловживати - вона теж пересушує шкіру.
Цуценята - як діти. Доставляють багато клопоту і багато радості. Багато грають, багато їдять і багато брудняться ... Купати цуценя не тільки можна, а й треба. Спеціальний шампунь не заподіє шкоди, а шерстка стане чистою і доглянутою.
Інструкція
1
Наберіть в невеликий таз теплої води, поставте його у ванну. У таз посадите цуценя. "Безрозмірне" простір ванної, та ще й слизьке, тільки злякає його, а в тазику він буде почувати себе більш захищеним.
2
Посадіть в тазик цуценя. Обережно опустіть у воду всі чотири лапки, щоб перший переляк відразу пройшов. Ласкаво розмовляйте з собачкою, гладьте. Можливо, на перших порах краще купати щеняти вдвох: один намилює, другий - ласкаво розмовляє.
3
У перший раз краще не використовувати душ. Шум і сильний напір води може налякати щенка.Возьміте кухлик і полийте на шерстку теплою водою. Починати краще не з голови, а з хвоста. Так у цуценяти буде можливість покрутитися, понюхати кухлик і зрозуміти, що ви з ним робите.
4
Намильте шерстку шампунем. Для зовсім маленької собачки можна використовувати розведений шампунь, щоб не пересушити шкіру. Так само починайте з хвоста. Слідкуйте, щоб шампунь не потрапив у вуха, очі і на мордочку, інакше він через секунду опиниться в собачій пащі! Акуратно помасажуйте, залиште на дві хвилини. Весь цей час ласкаво говорите з собакою: стояти по коліна у воді, та ще й намиленим - то ще задоволення ...
5
Змийте шампунь. Можна зробити це кілька разів, щоб переконатися, що шерстка абсолютно чиста.
6
Дістаньте цуценя з тазика, загорніть у рушник, почастуєте чим-небудь смачним - він це заслужив! Для сушіння можете скористатися феном, але тільки в тому випадку, якщо він дуже тихий, інакше малюк може іспугаться.Так ж можна промокнути шерсть рушником кілька разів.
Корисна порада
Найголовніше при купанні цуценя те ж, що і при купанні дитини - не налякати малюка. Тоді наступні процедури будуть в радість і цуценята, і вам.