Як спіймати рибу навесні: секрет рибалки.

Напевно кожен рибалка з нетерпінням чекає приходу весни і першого потепління для того, щоб зібрати всі свої снасті і, нарешті, відправитися на довгоочікувану риболовлю. Так як не кожен любитель риболовлі воліє мерзнути в зимову пору року під час лову риби. Весняна риболовля - зовсім інша справа, починає прокидатися природа і риба, втомлена від холоду і активно шукає їжу. Так як же правильно ловити рибу навесні, і які снасті для цього використовувати?
Інструкція
1
Наприкінці лютого - початку березня починає поступово танути лід, в цей час риба відчуває наближення весни. Зовсім не обов'язково в цей час ловити рибу з льоду, існує велика кількість відкритих водойм, які не замерзають всю зиму. Тому при першому потеплінні можна сміливо брати спінінг і відправлятися на рибалку за здобиччю хижака. В якості насадки використовуйте невеликі блешня білого кольору з вертушкою. Так як навесні риба набита ікрою і молочком, вона не стане хапати велику здобич, вона просто в ній не поміститься. У цей час добре бере минь і щука, для їх лову можна використовувати не тільки спінінг, але й жерлиці. Для лову ляща і плітки в цей час, краща насадка - бутерброд з хробаком або мотиль.
2
Риболовля по відкритій воді починається в кінці березня (залежить від регіону). У цей час риба починає підходити ближче до берега, до нагрітих ділянок. Тому найбільш вдала снасть для весняної риболовлі - все ж поплавочная вудка з ковзаючим поплавком або глухим оснащенням. Зазвичай використовують п'ятиметрову телескопічну вудку, оснащену волосінню 0,25. Так як в цей час року вода ще каламутна, тому немає особливої необхідності в тонких волосінях. Розмір гачка ставиться в залежності від розміру риби, на яку ви будете рибалити.
3
У період весняної риболовлі використовуйте живу насадку, це може бути опариш, мотиль, ручейник або черв'як. При великому бажанні виготовляйте бутерброди, вони чатують рибу до неодмінною атаці, завдяки своєму апетитного вигляду. Наприкінці березня добре бере подлещик, плотва, головень, йорж і щука.
4
квітні вважається найвдалішим місяцем для весняної риболовлі, саме в цей час ви можете добути найбільший улов. У цьому місяці починається активний жор риби, так як вона ще не поповнила свої жирові запаси і намагається, як слід, підготуватися до нересту. У цьому місяці ловиться щука і минь. Щука ловиться на блешню і живця, минь - на донку з годівницею. Більш впевнено бере лящ і плітка. Лящ вже воліє не тільки мотиля, але і з апетитом їсть хробака.
5
Не варто довгий час сидіти на одному місці і намагатися зловити рибу. Не закидати блешню в одне і те ж місце. Якщо риба в цьому місці є, тоді вона обов'язково схопить блешню (або спробує це зробити) через кілька закидів. Якщо покльовок не було - сміливо перебирайтеся на інше місце. Не варто забувати, що навесні щука тримається в основному на мілководді.
Зверніть увагу
Не сідайте на голодну і холодну землю навесні. Влаштуйте зручне сидіння зі старого листя або очерету, адже із застудою жарти небезпечні. Остерігайтеся навислого і крутого берега, його частина під час повені може випадково обвалитися.