Як зробити штори для кухні.

У створенні затишною і комфортною обстановки на кухні важливу роль відіграють штори, вони можуть доповнювати загальний стиль кухонного інтер'єру. Красиво і завжди охайно буде виглядати штора на кулісі, яку одягають на саму карнизну штангу. Така фіранка легко і швидко шиється.
Вам знадобиться
  • - тканина;
  • - карниз зі штангою і наконечниками;
  • - утримувачі у формі гачків і кільця для подхватов;
  • - шпильки;
  • - метр;
  • - праска;
  • - флізелін.
Інструкція
1
Виміряйте висоту вікна, відстань від верхньої частини вікна до карниза, довжину штори від нижнього краю вікна до бажаного рівня, ширину вікна, відстань від вікна до кінця штанги. Ширина фіранки дорівнює сумі ширини вікна і двох відстаней між вікном і кінцем штанги, помноженої на 1,5. До результату треба додати 24 см. Висота штори дорівнює сумі висоти вікна, віддалі від верхньої частини вікна до штанги, довжини від нижнього краю вікна до бажаного рівня, 12 см на обробку верхнього краю і 6см на обробку нижнього краю.
2
Виріжте з тканини 2 відрізу на штори. Бічні краї підігніть до виворітної сторони на 3 см двічі, проутюжьте і прострочіть.
3
Верхній край штори підігніть до виворітної сторони спочатку на 2 см, а потім ще на 10 см. Проутюжьте і прострочіть. На відстані 5 см від верхнього краю штори зробіть строчку вздовж верхнього згину.
4
Нижній край штори підігніть до виворітної сторони на 1 см, а потім ще на 5 см. Проутюжьте і прострочіть.
5
Виріжте з основної тканини два відрізу довжиною 50 см і шириною 20 см для подхватов. Аналогічні відрізи довжиною 46 см і шириною 8 см виріжте з флізеліну. Краю викроєних подхватов подверніте до вивороту на 2 см і проутюжьте з флізеліном.
6
Підхоплення складіть навпіл уздовж довжини і прострочіть уздовж краю. На кінцях подхватов пришийте по кільцю.
7
Викройте з тканини 2 смужки розміром 11,5 см на 2,5 см. Краї підігніть на 0,75 см і проутюжьте, складіть смужки виворотом усередину уздовж довгої сторони. Проутюжьте і прострочіть.
8
Простягніть смужки через кільця і закріпіть рядком. Верхній край штори натягніть на штангу і закріпіть карниз. До стіни прикріпіть гачки для подхватов з обох сторін вікна. Зробіть драпіровку на шторі і закріпіть подхватами обидва полотна.