Як гладити пальто.

Пальто вимагає особливого догляду - його необхідно зберігати на вішалці, регулярно чистити і захищати від молі. На «плічках» виріб не буде зминатися, але якщо все ж це відбулося, потрібно акуратно погладити його праскою.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - широка прасувальна дошка;
  • - маленька прасувальна дошка.
Інструкція
1
Щоб випрасувати пальто, бажано скористатися дошкою для прасування. Перед цим розправте бортову парусину й приклад з вивороту. Пропрасуйте виріб з вивороту, не використовуючи вологу марлю. Почніть з вивернутих кишень, потім укладіть їх назад. Проутюжьте рукава, щоб на ліктьовому шві не було складок. Для цього зручно використовувати маленьку дошку, натягнувши рукава на неї - на широкій можуть з'явитися складки. Плечі з вивороту гладьте за допомогою спеціальної твердої подушечки, подборт - з вологою відпарки. Останніми обробіть з вивороту комір і лацкани.
2
Особові частини потрібно гладити через вологу лляну тканину, починаючи з рукавів. Якщо пальто зроблено з безворсового матеріалу, то ведіть праска від низу до пройми. Виріб з ворсом потрібно прасувати у напрямку ворсу, зверху вниз. Приділяйте особливу увагу переднім і лицьовим швах. Потім пропрасуйте плечі, спинку, лацкани і передні полички і завершите коміром з лицьового боку.
3
Комір і лацкани гладять, розправляючи кути країв і Замятін. Якщо шви зморщилися, розпряміть їх, покривши потрібне місце вологою тканиною і натягнувши лівою рукою. Проведіть по шву кінчиком праски, а потім проутюжьте всю деталь, не розтягуючи тканину пальто. Якщо шов, навпаки, потрібно скоротити, то погладьте його через мокру ганчірку дуже гарячою праскою, притискаючи до зовнішнього шву, щоб тканина просочилася паром. Завершіть, коли ганчірка стане абсолютно сухою. Після цього розтягнутий шов піддасться усадки. При прасуванні плечей з лицьового боку бажано теж скористатися подушечкою. На обробку цих деталей потрібно приділити більше часу, так як саме стан коміра, передніх поличок і лацканів визначає зовнішній вигляд пальто.
4
Не надягайте пальто відразу після прасування, поки воно вологе, інакше ви можете його зрозуміти. Одягніть його на вішалку і повісьте в кімнаті (але не в шафі), щоб воно висохло і охололо.