Як в'язати кромку.

Крайка, при всій своїй простоті, грає в в'язаному виробі важливу роль. Саме від неї більшою мірою залежить точність форми трикотажу і його міцність. Вибір способу в'язання кромки залежить від методу набору петель, а він, у свою чергу, повинен ідеально підходити до фасону майбутньої речі.
Інструкція
1
Наберіть петлі на спиці традиційним способом, а починаючи з першого ряду, вивяжіте обраний візерунок. Така кромка вважається універсальною і підходить до будь-якого виробу.
2
Використовуйте для в'язання виробів з мохеру шнурообразний керамічний край. Для цього нитка, яка використовується для набору петель, складайте втричі, а перший ряд вив'язувати з основної нитки обраним візерунком.
3
Набирайте петлі для кромки, яка служить для утворення петлі для гудзиків, найнадійнішим способом. Для цього простягніть всі набрані петлі за допомогою спиці через першу петлю. Використовуйте таку кромку і там, де потрібно міцно утримувати форму.
4
Застосуйте «болгарський набір» для вив'язування красивою і міцною кромки виробу. Для цього перед традиційним набором залиште вільний кінець нитки, удвічі перевищує довжину краю виробу. Потім пров'яжіть 1-й ряд подвійний ниткою (основна і нитка набору), 2-й ряд - основною ниткою. При в'язанні 3-го ряду петлі пров'яжіть виворітними петлями, а протягання - лицьовими.
5
Прикрасьте краю рукавиць, шарфів або джемперів кромкою з бахромою. Для цього першу петлю наберіть традиційним способом, а для другої - двома спицями захопіть обидві нитки на вказівному пальці і виведіть їх в петлю на великому пальці. Потім звільніть великий палець і затягніть під спицями вузлик. Знову накладіть нитку від клубка на вказівний палець і зв'яжіть бахрому до потрібної довжини. Отримані подвійні петлі в першому ряду пров'язуйте разом.
6
Використовуйте для прикраси і зміцнення хусткової в'язки кромку, яка називається «потовщений край». Для цього набір петель виробляєте так само, як і для виробів для мохеру, складаючи нитку втричі. На відміну від шнурообразний кромки, тут петлі набирайте поперемінно - одну зсередини, а іншу - зовні великого пальця. Щоб кромка вийшла ажурною, в першому ряду дві петлі пров'язуйте разом лицьовій петлею за задні нитки, а між ними робіть накид.