Як випрямити пряжу.

Якщо ви розпустили в'язане виріб і хочете використовувати цю пряжу надалі, нитка необхідно розпрямити, бо інакше знову пов'язане виріб буде виглядати недбало, петлі будуть нерівними, після прання така річ легко розтягнеться.
Інструкція
1
Розпускаючи виріб, змотуйте нитка не в клубок, а в пасма (мотки) - для цього використовуйте дощечку, дві ніжки перевернутої табуретки або будь плоский жорсткий предмет. В результаті ви повинні отримати моток ниток у вигляді бублика, який у двох-трьох місцях потрібно схопити ниткою, щоб пряжа не сплутаєш, а моток не розпадаються. Після цього виперіть мотки (можна використовувати при цьому пом'якшувач-кондиціонер) і розвісьте сушитися, прив'язавши знизу вантаж. Як вантаж можна використовувати все, що буде під рукою - ножиці, важкі намиста та інше. Після того, як пряжа просохне, змотайте з неї звичайні клубки.
2
Якщо нитка в пасмі все одно залишилася хвилястою, наколи моток пряжі на прасувальну дошку і отпарьте через марлю або тонку тканину праскою. Однак при такому способі нитка може сплюснутися і придбати непотрібний блиск.
3
Один з найшвидших і ефективних способів розпрямлення пряжі - пропустити нитку над парою. Для цього використовуйте чайник: просмикніть нитку через отвір для кришки і протягнете її через носик чайника. Закип'ятіть в чайнику воду, залиште кипіти на маленькому вогні і починайте змотувати нитку в клубок. Не робіть клубки занадто тугими - так пропарена нитка може розтягнутися, вовняна пряжа втрачає пружність, вироби з таких ниток НЕ будуть пухнастими і м'якими.
4
Ще один спосіб випрямити пряжу - залишити клубки ниток на паровій бані. Помістіть пряжу в клубках в друшляк, а друшляк поставте на каструлю з киплячою водою. Залиште нитки пропарюватися на слабкому вогні протягом 20-30 хвилин, потім добре просушіть клубки (залежно від величини клубків для просушки потрібно часи, але не менше доби).
5
Також для розпрямлення нитки можна використовувати звичайні пластикові пляшки. Намотайте пряжу на пляшку, потримайте кілька хвилин у воді, просушіть. Після цього пряжу прямо з пляшки змотайте в клубок.
Корисна порада
Чи не просушуйте нитки на батареях або на сонці, пряжа повинна сохнути поступово.