Як обрізати толстянку. толстянка обрізка.

Толстянка - кімнатна рослина родом з Південної Африки, яке в народі називається ще й «грошовим деревом». Як будь-яка рослина, вона буде рости там, де створені найбільш відповідними для її життя. Вважається, що чим вище грошове дерево, тим більше багатства буде в родині. Але часом рослина починає скидати свої листочки, а то і зовсім перестає рости і гине. Трапляється це від неправильного обрізки, а то і зовсім від її відсутності.
Інструкція
1
Найважливіше для успішного росту цього чудо-дерева - це створити баланс води і світла, а також стежити за його правильним ростом. Взагалі толстянка - рідко культивована рослина. Але, якщо виникла необхідність трохи підстригти гілочки, то краще робити цю процедуру в період більшого росту рослини і активного сокоруху
2
Обрізують толстянку в тих випадках, коли дерево росте вгору, а не в сторони. Для кращого росту бічних гілок необхідно видалити саму верхню нирку, яка отримувала велику кількість поживних речовин і від того швидко розвивалася. Після її видалення розпочнеться розвиток нижніх нирок. З них незабаром виростуть нові гілки зі своїми нирками. Важливо стежити, щоб всі верхні нирки отримували харчування рівномірно. Це легко побачити: якщо одна з гілок зростає швидше, значить, вона почала отримувати більше харчування. Щоб крона не зіпсувалася, цю нирку слід відсікти.
3
Взимку рослина, як правило, зупиняє своє зростання. Зрізуючи верхню нирку взимку, шанс розвитку нових гілок буде невеликий. Якщо ж все-таки нові пагони вилізли, через брак світла вони будуть витягнутими і некрасівимі.А от якщо стригти толстянку навесні, зростання нирок буде рівномірним, і рослина стане пишним.
4
Якщо ваше рослина не вимагає радикальної стрижки, і ви хочете лише підправити йому крону, зрізайте криві або покручені гілки - зістрижіть їх до місця викривлення. Через якийсь час місце обріза стане непомітним під свіжими паростками, які вилізуть відразу після обрізки.
5
Тонкі гілочки і засохлі листочки слід прищипувати нігтями. Після такої легкої стрижки на рослині не залишиться пенечков, а обламані місця швидко «заживуть» і дадуть хід новим здоровим паросткам. Одерев'янілі місця обрізайте ножицями або секатором.
Зверніть увагу
Навесні нирки легше прокидаються, а обрізані гілки краще вкорінюються.
Корисна порада
Якщо обрізаєте толстянку в холодну пору року, створіть рослині умови спокою, щоб не було слабкого приросту.