Як провести повернення на касі.

Часто виникають ситуації в господарській діяльності організації, яка здійснює продаж товарів за готівковий розрахунок, коли незадоволений покупець повертає товар. Дані операції потрібно «провести через касу», при цьому чітко дотримуючись порядок оформлення первинних документів. Відповідно до закону «Про захист прав споживачів», покупець має право повернути товар, якщо він раптом не підійшов за розміром, комплектації, фасону або виявився неякісним.
Інструкція
1
Якщо покупець з тих чи інших причин вже в день придбання товару у ньому розчарувався і вирішив його повернути, то ви зобов'язані прийняти його. Прийомку товару оформляйте актом про повернення згідно форми N КМ-3, де потрібні реквізити касового чека. Документ складайте в одному екземплярі і здайте в бухгалтерію. Крім цього, оформите товарну накладну (у двох примірниках). Один з них прикладається до товарного звіту, а другий - віддається покупцеві і є підставою отримання грошей з каси.
2
Далі на чеку, який раніше був виданий в цій же касі, поставте підпис директора організації (заступника). Потім чек потрібно наклеїти на аркуш паперу і передати його в бухгалтерію.
3
Суму, яка виплачена по поверненні покупцеві або невикористаним касовим чеком, запишіть в книгу касира-операціоніста. У підсумку на отриману суму зменшується сума виручки за даний день.
4
Якщо повернення товару відбувається не в день покупки, а днем пізніше, то повернення грошей проводите з головної каси організації, але виключно на підставі письмової заяви від покупця, з зазначенням своїх даних, і при пред'явленні документа, який засвідчує його особу .
5
Якщо касовий чек був загублений і повернення товару відбувається в день покупки, то зніміть фіскальний звіт з каси і зафіксувати суму денної виручки. Потім в журналі і звіті касира-операціонніста пропишіть суму повернутих грошей. Після цього складіть прибутковий ордер, і здайте гроші в касу фірми.
6
Якщо повернення товару відбувається не в день покупки, то покупець пише заяву, пред'являє паспорт, Ви в свою чергу складаєте накладну і пріходуете товар. В бухгалтерії оформите видатковий касовий ордер, на підставі якого покупець зможе отримати назад свої гроші. В результаті необхідна операція буде здійснена.
Промислові та торгові підприємства іноді стикаються з ситуаціями, коли необхідно зробити повернення неякісного товару постачальнику або прийняти його від роздрібного покупця. Як же відобразити повернення в бухгалтерському обліку?
Інструкція
1
Якщо ви є постачальником, але з яких-небудь причин вашому оптовому покупцеві довелося повернути товар, вам доведеться провести сторно-коригування раніше отриманої вартості товару та суми виручки, отриманої від його реалізації.
2
Якщо і продаж, і повернення товару вироблялися протягом одного року, вам необхідно провести це в такий спосіб: - Дебет 62 Кредит 90.1 (коригування отриманої вами виручки на суму повернутого вам товару); - Дебет 90.2 Кредит 41 (коригування покупної вартості повернутого товару); - Дебет 90.3 Кредит 68 (субрахунок ПДВ) (коригування суми ПДВ, що припадає на проданий товар.); - Дебет 62 Кредит 50 (51) (проведення виплати грошей за повернутий товар).
3
Якщо повернення товару був повернутий не в рік продажі, а в наступному році, сторно-коригування будуть відбиватися таким чином: - Дебет 91 Кредит 62 (відображення суми збитку минулого року, виявленого в звітному періоді); - Дебет 91 Кредит 41 (сторно-коригування вартості товару); - Дебет 68 Кредит 91 (субрахунок ПДВ) (проводка пред'явлення до відрахування ПДВ на повернутий товар).
4
Якщо ваше підприємство, навпаки, повертає товар постачальнику, проводити це слід таким чином: - Дебет 76 Кредит 41 Кредит 19 (проводка суми возвращаемость товару); - Дебет 68 Кредит 19 (субрахунок ПДВ) (проводка на суму ПДВ) ; - Дебет 51 Кредит 76 (проводка сум, повернутих постачальником).
5
Якщо ви бухгалтер магазину, в який був повернутий неякісний товар, зробіть такі проводки: - Дебет 90.1 Кредит 76 (відображається заборгованість перед роздрібним покупцем); - Дебет 90.2 Кредит 41 (проводка, по якій коригується вартість реалізованого товару на суму повернення); - Дебет 90.3 Кредит 68 (субрахунок ПДВ) (коригується нарахований ПДВ); - Дебет 90.2 Кредит 42 (проводка, за якою списується існуюча торговельна націнка на товар); - Дебет 76 Кредит 50 (проводка, згідно з якою виплачуються гроші за повернутий товар); - Дебет 76 Кредит 41 Кредит 19 (проводка суми повернутого товару); - Дебет 68 Кредит 19 (субрахунок ПДВ) (сторно-коригування ПДВ); - Дебет 51 Кредит 76 (проводка повернення грошей постачальникам).
Зверніть увагу
Використання цього права дозволяє обійтися в обліку без ліку 76. І тоді передача речей за договором товарного кредиту буде супроводжуватися лише однією проводкою: Дебет 58-3 Кредит 10 (41). Відношення даного значення до вартості, зазначеної в договорі, і дасть величину відсотків за товарним кредитом. Сума визнаних відсотків відбивається проводкою: Дебет 76 Кредит 91-1. - Нараховані відсотки за наданий товарний кредит.
Корисна порада
Перерахування сум страхових платежів страховим організаціям відображається за дебетом рахунка 76 «Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами» в кореспонденції з рахунками обліку грошових коштів. В дебет рахунку 76 «Розрахунки з різними дебіторами і кредиторами» списуються втрати по страхових випадках (знищення і псування виробничих запасів, готових виробів та інших матеріальних цінностей і т. П.) З кредиту рахунків обліку виробничих запасів, основних засобів та ін.