Як прибрати сіль з черевиків.

Жителі міст взимку стикаються з однією і тією ж проблемою: варто пройтися по вулиці, як на взуття з'являються білі розводи, а з часом на їх місцях стоншується і лопається шкіра. Причина всьому - дорожня сіль, яка покликана вберегти полотно автострад від утворення льодової кірки.
Вам знадобиться
  • - вода і нашатирний спирт,
  • -ман крупа,
  • - картопля,
  • - зубний порошок.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до боротьби з розлученнями, зрозумійте, що у солі складний хімічний склад, в основному це сульфатно-карбонатні і кальцієво-магнієві суміші, тобто ті речовини, які надають твердість воді і утворюють знайомий усім вапняний наліт на сантехніці у ванні. А тому діяти на них потрібно комплексом речовин.
2
Почніть з простого. Помийте (якщо дозволяє матеріал) взуття теплою мильною водою і протріть насухо. Сушіть тільки при кімнатній температурі і далеко від радіаторів опалення.
3
Якщо білі розводи з'явилися на замшевих чоботях, то приготуйте розчин нашатирного спирту з водою, губкою протріть білясті сліди, а потім почистіть чоботи манною крупою. Крупа вбере в себе сіль.
4
Видалити старі плями зі світлою взуття можна мокрою щіткою і мильним розчином. Але потім доведеться чоботи довго сушити. Постраждалі місця можна почистити і зубним порошком.
5
Використовуйте сиру картоплину. Розріжте її навпіл і протріть засолені ділянки. Дайте взуття висохнути і потім протріть звичайною щіткою для замші або м'якої ворсистою тканиною.
6
Але найкращий спосіб захисту взуття від сольових нальотів - це профілактика. Після придбання чоботи або черевики обробіть спеціальним спреєм, постарайтеся його нанести дуже ретельно на всю поверхню взуття. Потім черевики або чоботи просушіть при кімнатній температурі, але не на батареї.
7
На ніч з допомогою щітки накладіть на взуття твердий крем, а розітріть його тільки вранці. В результаті з'явиться хороша захисна пленка.После прогулянки оброблені таким способом шкіряні черевички можна буде просто помити з водою. Наліт добре смоется.Прі виборі крему віддайте перевагу твердим засобам. Рідкий краще використовувати в теплу пору року. Замшеві чоботи обробіть спеціальними просочувальними речовинами, але намагайтеся в сиру погоду такі чоботи не носити.
Зверніть увагу
Знайте, що білий наліт на черевиках може дати і реагент, яким обробляють дороги, від нього позбутися набагато складніше, ніж від солей.