Як замінити розширення файлу.

Розширення файлу використовується для визначення системи параметрів даних, які можуть бути прочитані тією чи іншою програмою. Заміна розширення вплине на хід подальших операцій з файлом, тому цю процедуру варто виконувати тільки по необхідності.
Інструкція
1
Відкрийте «Панель управління» за допомогою меню «Пуск». Виберіть «Властивості папки». У відкритому на екрані вікні перейдіть на вкладку налаштувань зовнішнього вигляду. Прокрутіть список позицій до самого кінця.
2
Зніміть позначку з параметра «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Застосуйте зміни, закрийте вікно за допомогою натиснення кнопки «Ок». Якщо буде потрібно, виконайте перезавантаження системи. Після цієї назви всіх наявних на комп'ютері файлів будуть містити в собі ще й розширення, тому надалі будьте уважні при їх перейменування, щоб випадково не змінити параметрів.
3
Знайдіть на комп'ютері той файл, роздільна здатність якого ви хочете змінити. Натисніть на ньому правою кнопкою миші, виберіть пункт меню «Перейменувати».
4
Зітріть з назви файлу всі знаки, які йдуть після крапки. Поставте потрібне розширення і натисніть клавішу Enter. Система видасть попередження про те, що зміна розширення файлу може вплинути на подальшу роботу з ним, натисніть OK. Якщо на вашому комп'ютері була встановлена програма для читання даних нового формату, піктограма зміниться на відповідну додатком. Якщо ви введете назву розширення неправильно, тоді файл буде відображатися як незареєстрований.
5
Якщо вам потрібно не просто змінити розширення файлу, а виконати його конвертацію, тоді скачайте і встановіть будь-які зручні для вас програми, які змінюють параметри даних. Наприклад, якщо вам потрібно виконати конвертацію файлу .docx в .txt, відкрийте його за допомогою програми Microsoft Office Word і виберіть пункт збереження.
6
У випадаючому меню знизу поставте розширення txt і система виконає необхідні перетворення. Також існують різні спеціальні програми конвертації, спеціально розроблені для певних видів файлів.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що при зміні розширення файлу змінюється і піктограма відповідно програмі для його відкриття.
Корисна порада
Будьте уважні при вказівці нового розширення, оскільки якщо ви допустите хоча б найменшу помилку, файл може бути не прочитаний програмою.