Як визначити схід.

Здавна людина користується системою сторін світу, для визначення місця розташування або напрямку. Раніше люди орієнтувалися по зірках. Потім був винайдений компас, він замінив астрономічну систему в більшості випадків. У кожного мисливця і слідопита є власна система визначення сторін світу. Поговоримо про те, як знайти схід в різних умовах.
Інструкція
1
Перш за все, необхідно знати, що з себе представляють сторони світу. Для цього необхідно знати їх розташування. В якості системи відліку, ми будемо розглядати власне тіло. Щодо нього, північ перебуватиме прямо перед собою, південь з боку спини, схід праворуч, захід зліва. Звичайно ж, для початку потрібно правильно себе розташувати за ознаками, які визначати сторону світла.
2
Найпростіший спосіб знаходження сходу - по стрілці компаса. Для цього кладемо компас на тверду поверхню. Куди вкаже синя стрілка, там і буде знаходитися північ. Отже, справа буде схід.
3
Наступний спосіб заснований на використанні сонця. Полягає він у тому, що сонце завжди встає на сході, а сідає на заході. Як тільки ви дізнаєтеся, звідки встає сонце, ви зможете визначити схід. Опівдні необхідно встати до сонця спиною, тоді схід перебуватиме праворуч, а тінь вказувати на північ.
4
Вночі потрібно орієнтуватися по зірках. Для цього знаходимо сузір'я Великої Ведмедиці. Знаходимо дві крайні зірки з цього сузір'я (кінець ковша, а не його ручка), і відкладаємо відстань між ними п'ять разів, до сузір'я Малої Ведмедиці. Остання зірка буде в цьому відрізку буде Полярної. Вона буде початком ручки ковша малої Ведмедиці. Тепер подумки проводимо від неї перпендикуляр до Землі. Цей перпендикуляр буде спрямований на північ, отже, праворуч перебуватиме схід.
5
Також варто звернути на "народні" способи визначення сторін світу. Мох і лишайник росте з північного боку каменів і дерев. Якщо погода досить спекотна, то виділення смол у ялини і сосни відбувається більше з південної сторони. Поява грибів на деревах буває зазвичай з північного боку. В основному мурашники знаходяться на південь від дерев і кущів.
Щоб визначити, яка операційна система встановлена на ваш комп'ютер, зовсім необов'язково шукати інсталяційний диск. Сама система зберігає інформацію про себе, і ця інформація доступна користувачеві.
Інструкція
1
Для початку необхідно натиснути на панелі завдань (як правило, внизу екрану) кнопку «Пуск». У списку, потрібно вибрати папку «Панель управління».
2
В панелі управління потрібно вибрати компоненту «Система». Відкриється відповідне вікно, і у вкладці, що відкривається за замовчуванням, буде інформація про тип операційної системи, встановленої на вашому комп'ютері.
3
Зручно скористатися для цієї мети також Центром довідки та підтримки Windows. Натискаючи «Пуск» -> «Довідка та підтримка», потрапимо в Центр. Набираєте в рядку пошуку слово «система». Після випадання результатів запиту треба послідовно натиснути посилання «Отримання відомостей про комп'ютер» і «Показати загальну інформацію про систему". У підсумку на екрані з'явиться вікно з відомостями про комп'ютерами, що включають і властивості системи.