Як відкрити турбазу.

В умовах галасливого і загазованого мегаполісу виїзд на природу стає справжнім порятунком. Однак далеко не у всіх є можливість кожні вихідні виїжджати на власну дачу або вибиратися на пікнік. Відпочинок на турбазі стає відмінним способом провести час в дружній компанії. Саме тому бізнес в даному напрямку завжди буде затребуваний.
Вам знадобиться
  • - дозвільна документація;
  • - земля;
  • - капітал;
  • - персонал.
Інструкція
1
Знайдіть територію для будівництва турбази. Місце має поєднувати в собі дві головні умови: наявність хорошої природи навколо і оптимальне розташування по відношенню до міста. Кількість незайманих земель, які можна використовувати для будівництва заміських об'єктів, в нашій країні досить велике. Однак при цьому намагайтеся не вибирати дуже віддалену територію: дорога від міста до місця відпочинку не повинна займати більше години. Ліс і водойму стануть додатковими перевагами майбутньої турбази.
2
Викупіть або візьміть в оренду намічений ділянку землі. Отримаєте всі необхідні дозвільні документи. Вирішіть питання з пожежною охороною, санітарно-епідеміологічною службою. Розробіть проект будівель і комунікацій і отримаєте дозвіл на будівництво.
3
Приступайте до будівництва турбази. Кількість будиночків, розрахованих на 5-8 чоловік, залежить лише від ваших фінансових можливостей. Постарайтеся спроектувати територію таким чином, щоб будинки стояли відособлено, оскільки в них відпочиватимуть різні за складом та віком компанії. Ваші клієнти не повинні заважати один одному.
4
Подбайте про розваги на території турбази. Доцільно влаштувати максимально обладнану ігрову площадку для дітей, тенісний корт, зал для більярду, зону для барбекю. Будь-коли року буде затребувана лазня і критий басейн. Передбачте можливість організації полювання та риболовлі, якщо дозволяють природні ресурси навколо. Великі можливості для розваг надає водойму: ви можете давати напрокат катамарани, гідроцикли, човни, це стане додатковим джерелом доходу в літній період.
5
Найміть персонал для обслуговування турбази. Вам буде потрібно кілька адміністраторів, що працюють цілодобово (позмінно), прибиральниці, охоронці. Для персоналу ви можете побудувати окреме підсобне приміщення. Бажано, щоб співробітники турбази могли надати першу допомогу при нещасному випадку.
6
Дайте рекламу вашої турбази. Крім традиційних рекламних модулів в пресі і на ТБ, ви можете укласти договори з кількома турагентствами, що спеціалізуються на відпочинку всередині країни. За певний відсоток вони будуть надсилати гостей на вашу турбазу.
Зверніть увагу
Застрахуйте турбазу. Відпочиваючі дуже часто використовують відкритий вогонь, наприклад, для приготування шашликів, тому ризик пожежі вельми великий, а віддаленість від міста зводить нанівець усі шанси на своєчасну допомогу.