Як відрегулювати клапана в мопеді. зірочка клапанів мопед зодіак.

Інструкції по експлуатації чотиритактних мопедів рекомендують регулювати зазори по досягненні перших 1000 км пробігу, а потім кожні 4000 км пробігу. Крім того, провести регулювання потрібно при появі сторонніх шумів у двигуні після розбирання головки циліндра або заміни ланцюга приводу ГРМ.
Вам знадобиться
  • - набір щупів;
  • - набір накидних ключів і торцевих головок;
  • - пасатижі і трубчастий ключ.
Інструкція
1
Повністю охолодіть двигун. Якщо регулювання зазорів клапанів проводиться після ремонту двигуна, виставлення клапанів проведіть на знятому моторі. У двигунах з газорозподільним механізмом типу SOHC зазори регулюються гвинтами, розташованими на кінцях коромисел.
2
Відкрутіть гайки кріплення кришки у мотора скутерного типу або різьбовій лючок в голівці циліндра у двигуна з коробкою передач. Клапани встановіть в положення верхньої мертвої точки кінця такту стиснення. Для цього знайдіть спеціальні мітки на зірочці ланцюга приводу ГРМ і на голівці циліндра.
3
Провертаючи колінвал силового агрегату, сумістите ці мітки. Колінчастий вал обертайте трубчастим ключем, надітим на гайку ротора генератора. Щоб підібратися до цієї гайці великої викруткою відкрутіть пробку на кришці генератора (на мопедних моторах) або демонтуйте корпус вентилятора (на скутерних моторах). Попередньо викрутити свічку запалювання.
4
Провертайте колінвал до повного поєднання міток приводу ГРМ на голівці циліндра і на зірочці. Перевірте правильність виставлення клапанів в положення верхньої мертвої точки. Для цього покачайте колінвал в сторони. При цьому коромисла клапанів повинні залишатися нерухомими і мати невеликий люфт (вільний хід). Плоскими щупами виставте точні величини теплових зазорів.
5
Вставляйте почергово щупи різної товщини в зазор між торцем клапана і регулювальним гвинтом, встановленим на коромислі. При необхідності, згинайте щупи. Якщо щуп входить в зазор з невеликим зусиллям, а наступний за розміром щуп в цей зазор не входить, вважайте величину зазору рівній товщині першого щупа. У більшості двигунів об'ємом 50 куб. см зазори повинні бути 0.05 мм, якщо інші дані не вказані в інструкції з експлуатації.
6
Для зміни розміру зазору утримуйте допомогою ключа або пассатижами. Одночасно викручуйте контргайку. Вставивши в зазор потрібний щуп, обертайте регулювальний гвинт до слабкого защемлення щупа. Потім, утримуючи щуп на місці, закрутіть контргайку. Регулювальний гвинт при цьому зафіксуйте від зсуву пассатижами або ключем.
7
Після цього обов'язково проконтролюйте правильність установки теплового зазору. У зворотній послідовності встановіть всі раніше демонтовані деталі.