Як пересадити кипарис.

Кипарис не тільки рідкісне і красиве рослина, воно також корисно для всієї вашої сім'ї, т.к. виділяються їм фітонциди позитивно впливають на дихання і нервову систему. Він здатний поглинати шкідливі гази, очищаючи повітря і насичуючи його киснем. Вирощувати дану рослину можна як у теплицях, так і в будинку. Зростання кипариса може доходити до двох метрів, але при необхідності його розмір можна контролювати.
Вам знадобиться
  • - горщики для квітів різних розмірів;
  • - слабокисла грунтосуміш;
  • - дренаж.
Інструкція
1
Висадите молоді пагони кипариса в горщик невеликого об'єму. Це потрібно для швидкого розвитку його кореневої системи. Старі рослини намагайтеся не чіпати, однак якщо вони потребують пересадки, то робити це потрібно раз на три роки. Молоді пагони кипарисів пересаджують щороку ближче до літа. При цьому черешки злегка підсушіть і після висадки накрийте скляним або пластиковим ковпачком. Щоб збільшити відсоток проростання, підтримуйте температуру грунту від 18 до 25 ° С і високу вологість повітря. Також використовуйте для цього стимулятори утворення і зміцнення кореневища.
2
перевалі рослину в горщик більшого обсягу з обережністю. Кипарис дуже болісно переносить травмування коренів, тому не звільняйте їх від землі повністю, замініть тільки ту яка стряхнет сама. Такий спосіб називається перевалкою. Він не такий проблемний, на відміну від пересадки. Його застосовуйте щорічно при заміні горщика. Уважно підходите і до його вибору, тому він теж впливає на ріст і розвиток рослини. Діаметр горщика потрібно щороку збільшувати тільки на 1-2 см, інакше ризикуєте або зовсім загальмувати зростання кипариса, або втратити рослина, тому що окислення землі відбудеться швидше, ніж в неї проникнуть коріння.
3
Пересадите акуратно кипарис в новий грунт. Уважно поставтеся до її вибору, тому рослина страждає, якщо склад землі підібраний неправильно. Виберіть слабокислу грунт, майже лужну. Вона повинна бути досить пухкої і складатися з торфу, піску, листової і дернової землі в пропорції 1: 1: 2: 1. Обов'язково зробіть хороший дренаж з керамзиту або шматочків цегли.
4
Рясно полийте землю. Якщо вона відходить погано, проведіть гострим ножем уздовж стін горщика. Притримаєте лівою рукою рослина разом із землею і переверніть горщик. Іншою рукою покрутіть його, щоб звільнити землю. Помістіть корінь у воду з додаванням марганцівки і промийте. Огляньте його і видаліть гострим ножем сухі частини.
5
Засипте зрізи деревним вугіллям і опустіть кипарис коренем в заздалегідь підготовлений горщик з новою грунтом. Слідкуйте, щоб коренева шийка була сильно занурена в землю, в іншому випадку шанси на нормальний ріст значно зменшуються. Ущільните рукою землю, рівень якої повинен бути нижче краю горщика на 2 - 3 см. Поставте кипарис після пересадки в затемнене місце. Обприскуйте його протягом двох тижнів теплою водою, поступово привчаючи до світла. Підгодовуйте кипарис щомісяця будь-яким підходящим мінеральним добривом для гарного росту.