Як виростити полуницю в теплиці. Як поливати полуницю в теплиці фото.

Полуницю люблять і дорослі, і діти. Її аромат нерозривно пов'язаний зі спогадами про літо. За вмістом вітаміну С полуниця поступається лише чорній смородині. При цьому в ягодах міститься величезна кількість мікроелементів. Вони зміцнюють імунну систему і забезпечують противірусний захист. Шкода тільки, що сезон апетитною ягоди так короткий. Втім, і суницю, і полуницю можна виростити в теплиці на гідропонній установці.
Вам знадобиться
  • - Горизонтальні стелажі;
  • - підсвічування, люмінесцентні лампи;
  • - посадковий матеріал;
  • - короби або світлонепроникні рукава для розміщення субстрату;
  • - великий бак для живильного розчину;
  • - світлонепроникні трубки;
  • - водяний насос;
  • - піддони для збору надлишків розчину;
  • - комплексне добриво Кемира Люкс;
  • - кальцієва селітра.
Інструкція
1
Встановіть в теплиці горизонтальні стелажі. Кожна полиця повинна мати окрему підсвічування. Горизонтальне вирощування полуниці забезпечує більш рівномірний розподіл поживного субстрату в порівнянні з вертикальним. Крім того, ви зможете спробувати різні системи поливу.
2
Заздалегідь підготуйте рослинний матеріал. Найлегшим способом отримання достатньої кількості рослин є вкорінення розеток, які залишаються восени після обрізки у полуниці і суниці вусів. Візьміть розетки з не менш ніж двома добре розвиненими листям і поставте в воду. Після появи власного коріння полуницю можна висаджувати в субстрат.
3
Як рослинного субстрату використовують мінеральну вату або вермикуліт. У спеціалізованих магазинах продають агромінвату, упаковану в довгі світлонепроникні пластикові рукава. Досить просто прорізати отвори для посадки рослин і укласти блоки мінвати на стелажі. Під блоки встановіть піддони для збору надлишків живильного розчину.
4
В прорізані отвори посадіть кущі суниці. Чи не заглубляйте шийку рослини і не дозволяйте їй підніматися над субстратом. Відстань між рослинами - 20-30 см.
5
Поживний розчин подається до коріння кожної рослини за допомогою системи крапельного поливу. Прокладіть вздовж рослин світлонепроникні трубки з проколотими отворами. Всі трубки об'єднайте в одну систему.
6
З одного боку від кожного стелажа встановіть великий бак для живильного розчину. У нього ж помістіть насос, який буде під тиском подавати розчин в систему крапельниць. Регулярно доливайте новий розчин і перевіряйте його Ph. Для вирощування суниці рівень кислотності розчину повинен бути рівний 5,6 - 6 Ph. Температура розчину - + 24 + 25С
7
Розчин для суниці можна приготувати на основі добрива Кеміра Люкс і кальцієвої селітри. Розведіть в 20 літрах води 20 грам добрива та 14 грам кальцієвої селітри.
8
Стікаючі надлишки можуть збиратися в окрему ємність, фільтруватися і повертатися до загального розчин.
9
При вирощуванні суниці необхідно дотримуватися норму освітлення. Для плодоношення необхідний світловий день тривалістю 16-17 годин. Рівень освітленості - 60000Лм.
10
Забезпечте в теплиці температуру повітря вдень + 24 + 25С, а вночі + 16 + 18С. Коли з'являться квіти, запилювати рослини м'яким пензликом 2-3 рази на день.
11
Після плодоношення, необхідно скоротити полив. Потім, через тиждень, понизьте температуру до 14 градусів і скоротіть освітлення рослин. Ще через тиждень зріжте все листя, контейнери з кореневищами розмітити на зберігання в темному місці при температурі 0 + 2С. Для того щоб зав'язалися квіткові бруньки, суниці достатньо 1-2 місяців спокою. Після цього можна повертати рослини на колишнє місце і починати підгодівлю.
Корисна порада
Полуниця і суниця найбільший урожай дають на другий рік вирощування. Черга три роки всі рослини треба повністю замінити. Ремонтантні суницю замінюють через два роки вирощування.
Вирощувати в теплицях можна не тільки овочі і ягоди, а й квіти. При цьому кожен з них буде по-своєму прекрасний і унікальний. Існує величезна безліч квіткових рослин придатних для подібних умов. Якщо будете дотримуватися всіх правил і рекомендації, у вас вийде незвичайний сад запашних квітів.
Інструкція
1
ПіониЛучшімі сортами для розведення вважаються Аваланш, Глоріс, Келуейс та ін. Досить невибаглива рослина, що привертає увагу своє пишнотою і різновидом окраса цветков.Перед посадкою рослини підготуйте грунт. Півонії віддають перевагу добре удобрений мінеральними добривами та перегноєм грунт. Для цього на 1 м2 внесіть 600 г деревної зали, 60 г нітрофоски, 60 г суперфосфату і 6 кг перепрілого гною. Живці висаджуйте на глибину 4-5 см. Відразу після посадки полийте грядки і присипте шаром перегною (1,5-2 см). Не забувайте доглядати за рослиною: рихлити, прополювати і поливати грунт. Після того як воно піде в ріст, 1-2 рази на місяць підгодовуйте його мінеральними добривами і настоєм курячого посліду (поперемінно).
2
РозиС давніх часів ця рослина вважається символом кохання і краси. Тонкий аромат, витончена форма і багатство фарб не залишає равнодушних.Для посадки троянд підготуйте дернову грунт з листовим перегноєм. Зверху присипте її піском (3-5 см). Живці садіть на глибину 2-3 см. Після цього землю добре полийте і накрийте плівкою, щоб усередині утворилася вологе середовище. Перші 5-10 днів після посадки регулярно зрошуєте рослини. Як тільки троянди підуть у ріст, зніміть плівку. Будь-який сорт троянд потребує обрізку. Виконуйте її гострим секатором над нераспустившейся ниркою, використовуючи косий зріз. Після цього обов'язково внесіть мінеральні та органічні добрива з розрахунку 20 г суперфосфату, 15 г калійної солі, 10 г аміачної селітри, 5 кг перегною на 1 м2. Не забувайте доглядати за рослиною: регулярно видаляйте бур'яни і рихлите грунт. Рясно поливайте троянди, особливо в період розвитку бутонів і росту пагонів.
3
ГіацінтиЕто рослина з сімейства лілійних, яке являє собою невеликий багаторічний кущ з дрібними квітками. Для вирощування гіацинта підготуйте дренированную, пухку і добре удобрений грунт. Для цього перед посадкою рослини внесіть в грунт суміш суперфосфату і гною (1: 5). Цибулини гіацинта висаджуйте на глибину 12-15 см, за схемою 20х20 см. Перед цим бажано витримати їх в слабкому розчині марганцівки протягом 1-2 годин. Не забувайте доглядати за рослиною: рихлити, видаляти бур'яни з грунту і регулярно поливати.