Як вибрати цуценя Джек-Рассел тер'єра.

Популярності собак породи джек-рассел-тер'єр чимало сприяв Голлівуд. Багато захотіли мати собаку, як у головного героя фільму «Маска». Джек-рассел-тер'єри відрізняються веселим завзятим вдачею, прекрасно уживаються з іншими домашніми вихованцями та дітьми. Вони завжди рухливі, доброзичливі і привітні. Словом, відмінна собака для активних людей. Але, купуючи вихованця навіть у заводчика, варто бути дуже уважним. Професіоналізм в собаківництві не завжди служить надійною гарантією, що ви отримаєте гарного цуценя.
Інструкція
1
Вибирайте цуценя, яка не задирає своїх однопометніков і не сидить в кутку, тремтячи від страху. Перший виросте занадто агресивним, а другий - боягузливим.
2
Купуючи породисту собаку, не можна економити і купувати цуценятко слабший, але подешевше. Багато ветеринари - люди, одержимі пристрастю до накопичення. Лікування хворої собаки може вилитися в суму, порівнянну з ціною нової автомашини.
3
Зовсім маленькі цуценята не тільки навік підкорюють серце оксамитової шерсткою, каламутними оченятами і кривими лапками, але і з успіхом перетворюють будь-яку квартиру у філію громадського сортиру. Тому не варто йти на поводу у інстинктів - візьміть собаку постарше. В районі 10 тижнів і привиту, щоб з нею можна було гуляти. А якщо вдома всюди лежать дорогі килими або штучний набірний паркет, собака повинна бути не молодше 5 місяців і привчена до вулиці.
4
На відміну від рибок і кошенят, цуценята обожнюють продаватися. Вони з такою радістю кидаються вам назустріч, так несамовито норовлять облизати ваш ніс, що будь-які виробники реклами в порівнянні з ними - самі цуценята. Не купуйтеся на першого малюка, обмусоліть вам брюки, подивіться ще хоча б трьох.
5
Визначившись з конкретним псом, перевірте його фізичний стан. Температура тіла здорової цуценя не повинна перевищувати 39С. В нормі 38,2 - 38,6С. Мочка носа повинна бути прохолодною і вологою, дихання - вільним. Зверніть увагу на слизові, вони повинні бути яскраво-рожевими. Бліді ясна можуть свідчити про глистах або анемії. Перевірте зуби. Недокус або перекус з віком не виправиться, зуби мають бути прямими і рівними.
6
Огляньте очі і вуха. Погляд цуценя повинен бути ясним, прямим, без запалення третього століття, гнійних виділень або завороту повік. Вушної канал повинен бути сухим і чистим. Якщо щеня часто мотає головою, а вуха брудні, це може бути свідченням наявності вушних кліщів.
7
Живіт цуценя не повинен бути роздутим. В іншому випадку це свідчить про неправильне харчування або про наявність глистів. Перевірте наявність грижі в районі пупка або паху. Геніталії повинні бути чистими, роздратування в цій області вказує на глистів, діарею або інші порушення травлення. Переконайтеся, що у Кобельков обидва яєчка знаходяться в мошонці. Перевірте, щоб серце билося рівно і ритмічно. Шерсть повинна бути чистою, без Колтуна. Будь-які шкірні проблеми типу роздратування, наростів або розчісування можуть говорити про наявність паразитів.
8
Киньте цуценяті м'ячик і подивіться, як собака рухається. Чи немає кульгавості, як щеня розвинений фізично, наскільки активно включається в гру. Заодно ви можете перевірити його здатність до навченості. За м'ячиком побіжать дев'ять собак з десяти, сім його знайдуть. П'ять принесуть назад. Три собаки погодяться віддати вам м'ячик. І лише дві з десяти охоче виконають все це ще раз. Як правило, Джек Рассел тер'єри демонструють високий розвиток інтелекту і хорошу дрессіруемость.