Як побудувати викрійку-основу сукні. довге готичне плаття шити.

Щоб пошити плаття, яке б ідеально сиділо на вашій фігурі необхідно мати хорошу викрійку. Побудувати викрійку-основу, за допомогою якої ви зможете створити найрізноманітніші моделі можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - ватман;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Для побудови хорошою викрійки-основи сукні прилеглого силуету вам буде необхідно зняти і записати мірки: напівобхват шиї, напівобхват грудей, напівобхват талії, напівобхват стегон, довжину спини до талії, ширину плечей, висоту пройми ззаду, висоту плеча косу і довжину вироби. Всі значення записуються в сантиметрах.
2
Побудуйте викрійку спінкі.На ватмані з лівого боку накресліть прямий кут. Позначте вершину кута точкою А. Від цієї точки відкладіть вниз: мірку висоти пройми ззаду мінус один сантиметр (точка Г), мірку довжини спини до талії мінус один сантиметр (точка Т), мірку довжини виробу (точка Н). Відкладіть вниз від точки Т висоту лінії стегон (20 сантиметрів для всіх розмірів). Позначте точкою Б. Через точки Г, Т, Б і Н проведіть горизонтальні прямі. Від точки А відкладіть вниз 2,5 см для всіх розмірів (глибина горловини ззаду). Позначте точку А1, а вправо від А відкладіть третину мірки Напівобхват шиї плюс 5 мм (точка А2). З'єднайте точки А1 і А2 плавної лініей.Для оформлення лінії плечей відкладіть вправо від точки А мірку ширини плечей мінус 5 мм (точка А3). З А3 опустіть її перпендикулярний відрізок до лінії грудей (точка Г1). З точки Т проведіть дугу, радіус якої дорівнює міркою - висота плеча коса. Точку на перетині з відрізком А3Г1 позначте буквою П. З'єднайте точки А3 і П.Для оформлення пройми відкладіть вправо від точки Г поділене на два значення мірки Напівобхват грудей мінус один сантиметр (точка Г2). Для того щоб накреслити лінію пройми знайдіть ще кілька точок. Відкладіть 0,15 відрізка Г1П вгору від Г1 (точка П1). Далі 0,4 відрізка Г1П (точка П2). Від П2 відкладіть вліво 1,2 см (точка П3). З'єднайте П1, П2 і П3 плавної лініей.Для оформлення бічної лінії спинки відкладіть від точки Т вправо поділене на два значення мірки Напівобхват талії плюс один сантиметр (точка Т1). Потім вправо від точки Б виконайте побудову поділеного на два значення мірки Напівобхват стегон мінус один сантиметр (точка Б1). Проведіть перпендикуляр від точки Б1 вниз. Точку перетину з лінією низу позначте Н1. Тепер оформите бічну лінію. З'єднайте точки Г2 і Т1 прямою лінією, точки Т1 і Б1 - плавною, а точки Б1 і Н1 - прямий.
3
Побудуйте викрійку переда.На цьому ж аркуші проведіть з правого боку вертикальну лінію. Позначте точки перетину з горизонтальними прямими. Верхню точку назвіть В, перетин з лінією грудей - точкою Г3, з лінією талії - Т2, з лінією стегон - Б2 і з лінією низу - Н2. Відкладіть вліво від точки В ширину мірки Напівобхват шиї, додавши до неї 5 мм (точка В1). Відкладіть від точки В вниз 7 см (глибина горловини спереду для всіх розмірів), точку позначте В2. З'єднайте точки В1 і В2 плавною лінією, оформляючи горловину переду. Для лінії плеча відкладіть вліво від точки В величину рівну відрізку АА3 (точка П4). Від цієї точки опустіть вниз перпендикулярний відрізок, рівний відрізку А3П (точка П5). З'єднайте точки В1 і П5. Для пройми відкладіть вліво від точки Г3 поділене на два значення мірки Напівобхват грудей мінус один сантиметр (точку позначте Г5). Далі відкладіть вгору від точки Г4 0,07 відрізка Г4П5 (точка П6). Відкладіть від точки Г4 ще раз 0,35 відрізка Г4П5 (точку позначте П7). Відкладіть вправо від цієї точки 2 см і оформите лінію пройми, з'єднавши точки Г5, П6, П7 і П5 плавною лінією. Бічну лінію полички побудуйте таким же чином, як і для спинки.
4
Викрійка-основа сукні готова. По ній ви зможете зшити різноманітні сукні з тонкого або щільного трикотажу, в'язаних полотен або стрейчевих тканин.
Зверніть увагу
Побудова викрійки основи сукні: передня половинка. Побудова починається від правого кута. Щоб знайти цю точку, потрібно від першої точки побудови (ліва верхня) відкласти таку відстань, що дорівнює напівобхвату грудей + прибавка по лінії грудей.
Корисна порада
На ваш вибір пропонується Побудова викрійки-основи спідниці, Побудова викрійки-основи жіночого плаття, Побудова викрійки-основи жіночих брюк, Побудова викрійки-основи блузи, Побудова викрійки-основи чоловічої сорочки, Побудова викрійки-основи жакета. Тут ви знайдете все, що необхідно для побудови викрійок, з самими докладними, а головне, зрозумілими! інструкціями.
Одного разу ви побачили в магазині стильну спідницю, яка вам дуже підходила, проте її ціна абсолютно не по кишені. Якщо ви зважитеся зшити собі таку спідницю самі, то для цього необхідно побудувати викройку- основу. Навчившись її будувати, ви з легкістю зможете змоделювати безліч різних спідниць, та й іншого одягу теж. Отже, для цього необхідно виконати наступні дії
Інструкція
1
Зробіть необхідні заміри (довжина спідниці, окружність талії, окружність стегон) і запишіть їх на листочок.
2
Візьміть спеціальний папір (міліметровку) для викройкі.Вичертіте прямокутник для викрійки прямої спідниці, де горизонтальні лінії - ширина спідниці, яка дорівнює половині окружності стегон, а вертикальні боку - довжина спідниці.
3
Ділимо окружність стегон на 4 і мінус 2 см, цими розрахунками визначаємо лінію боки, відміряємо на викрійці вийшла довжину і ставимо крапку, з якої і прокреслює перпендикуляр. Перевірте, повинен вийти прямокутник, поділений на чотири частини.
4
Визначте глибину виточок для прямої спідниці, для цього визначаємо різницю між півколами талії і стегон, потім різницю ділимо навпіл - це і буде глибина виточки, нанесіть її на викрійку.
5
Викреслює бічну і задню виточки, отмеряя необхідну глибину і ширину, і ставимо точки. Вичертите лінію талії задньої половинки вашої спідниці, поєднуючи відмічені точки на вашій викройке.Начертіте передню виточку спідниці, так само з'єднуючи між собою точки, які вийшли в результаті попередніх замірів.
6
Накресліть лінію талії передньої половинки спідниці, так попередньо відмірявши необхідну довжину і з'єднавши відповідні точкі.Наконец-то ваша викрійка готова і ви сміливо можете приступати до шиття вподобаної спідниці. Природно, маючи таку викрійку, тепер ви зможете пошити будь-яку спідницю, вносячи невеликі необхідні зміни.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sB1kDZmf49w