Як скласти конспект.

Конспект являє собою короткий виклад змісту статті, параграфа або розділу. Зазвичай потреба в написанні конспекту виникає, коли необхідно переробити великий обсяг інформації в стислі терміни. Після прочитання правильно складеного конспекту матеріал легко відтворюється в пам'яті.
Інструкція
1
Основні принципи створення конспекту - це стислість, логічність, послідовність, простота сприйняття.
2
Найбільш поширеним є вільний конспект. Це конспект, який поєднає в собі виписки, тези, цитати, план. Це найбільш якісний вигляд конспекту. При вдалому його написанні ви легко відновите в пам'яті зміст джерела навіть через великий проміжок часу.
3
Перед написанням конспекту прочитайте текст цілком. Виділіть в ньому основні положення, поняття, ідей, формули. Постарайтеся вловити головну думку і встановіть взаємозв'язку в тексті. Не потрібно переписувати текст дослівно. Постарайтеся перефразувати думки більш зрозуміло, своїми словами, підберіть приклади, проведіть перекомпонування матеріалу. Тільки після цього починайте конспектувати.
4
Під час прочитання матеріалу вперше подумки підрозділяють його на пункти. Подумайте, що ви будете включати в конспект для розкриття кожного з них. Найбільш важливі на моменти можна процитувати. В кінці зробіть узагальнюючі висновки, наведіть приклади, факти.
5
Дуже зручно в написанні конспекту застосовувати різні схеми. Вони допоможуть наочно показати взаємозв'язки між частинами тексту. Для цього вам необхідно підібрати матеріал для складання схеми, виділити загальні поняття. Далі розкрийте суть поняття, підібравши ключові слова чи фрази. Після чого логічно згрупуйте факти, встановіть зв'язки між групами.
6
При створенні конспекту важливо, щоб інформація сприймалася легко і швидко, тому застосовуйте оформлювальні засоби. Для цього робіть різні підкреслення, виділення тексту маркером, фломастером або інший пастою. Основні поняття, визначення, формули укладайте в рамки. Пишіть текст різними шрифтами, використовуйте умовні позначення і скорочення.
Від того, наскільки вдало складений конспект заняття, наскільки детально продуманий кожен його пункт, найчастіше залежить результативність всього заходу. В конспект е педагог повинен детально описати послідовність своїх дій, а також припустити відповіді або реакцію дітей.
Інструкція
1
Насамперед, запишіть тему заняття і дату його проведення.
2
Потім вкажіть мета. Досягти поставленої мети по закінченні заняття вам необхідно спільно з дітьми. Для її досягнення потрібно сформулювати і записати в конспект е завдання. Вони повинні бути навчальними, виховними і розвиваючими. Таким чином, знайомлячи хлопців з новою інформацією, ви повинні дозволити їм самостійно отримувати знання, навчити їх методам дослідження і водночас підібрати такий дидактичний матеріал, який би дозволив вам реалізувати виховний момент.
3
В конспект е заняття обов'язково вказується необхідне обладнання (інтерактивна дошка, диски з музичними композиціями, таблиці, портрети письменників і т.д.).
4
Далі ви повинні докладно описати хід заняття. Причому, потрібно записувати не тільки питання педагога, різні завдання, але і можливі відповіді або результати.
5
Дуже добре "спрацьовує" на заняття х постановка проблемного питання, це дозволяє педагогу організувати диспут. Відповідно, діти вчаться висловлювати свою точку зору і аргументувати дану позицію. В цьому випадку вдалим є, наприклад, робота з текстом (якщо заняття проводиться за літературного джерела).
6
Так, якщо ви проводите заняття за казкою Погорєльського "Чорна курка, або підземні жителі", заплануйте в конспект е постановку питання: "Чарівне зернятко звільнило Альошу від необхідності щодня самостійно робити уроки. Але принесло йому це щастя і чому? ".
7
Якщо ви проводите заняття, наприклад, по темі "Традиції нашої родини", то варто продумати в конспект е заняття творчі виступи сімей, виставку їхніх виробів, складання генеалогічного сімейного древа і т.д.
8
Постарайтеся в конспект е чергувати творчі виступи, самостійну діяльність дітей, дослідження і т.д. Відобразіть в ньому також індивідуальний підхід до кожної дитини.
9
В кінці конспект а необхідно запланувати час на підбиття підсумків заняття, а також на проведення рефлексії. Діти обов'язково повинні висловитися про свої враження, успіхи та невдачі, поставити цілі на майбутнє.