Як зробити красиве орігамі.

Орігамі - це мистецтво створення декоративних прикрас з паперу, що зародився в Японії. Воно розвивається досі, любителі цього напрямку по всьому світу постійно придумують нові фігури, проявляючи свою багату фантазію, проте класичні фігури залишаються незмінними.
Вам знадобиться
  • кольоровий папір, ножиці, олівець, канцелярська кнопка, дерев'яна паличка
Інструкція
1
Класичні фігури орігамі - це Водяна бомбочка, Шолом самурая, Цикада, Вертушка, Дзунако, Коробочка, Пароплав, Метелик, Тюлень, Склянка, Вітрильник, Жаба, Голуб, Журавлик і Човен. Для того, щоб навчитися робити орігамі, потрібно мати бажання і озброїтися терпінням, а пристрасть до цього заняття прокинеться вже після першої дії, адже це так захоплююче - створювати красиві фігурки, які сподобаються і дорослим і дітям. Зробіть вертушки, для першого разу це найбільш підходяща фігура, яка не потребує великих зусиль, яка до того ж стане відмінною іграшкою для дитини.
2
Візьміть два аркуші паперу різних кольорів, виріжте з них квадрати. Для цього складіть листи по діагоналі по довгій стороні і відріжте зайву смужку паперу. У вас вийдуть квадрати зі стороною приблизно 21 сантиметр. Для кожного аркуша зі зворотної сторони прокреслите олівцем дві діагоналі, визначте центр. Відступите від нього по 1 сантиметру по кожній діагоналі і відмітьте ці чотири точки. Візьміть ножиці і ріжте по проведених лініях від кутів до відміток.
3
Покладіть два квадрата один на одного. Візьміть канцелярську кнопку і виконайте дірку в центрі об'єднаного квадрата. Потім виконайте такі ж дірочки в кожному лівому кутку чотирьох трикутників. Кожен раз робіть отвори трохи ширше товщини голки кнопки, адже згодом наша вертушка повинна вільно крутитися на дерев'яній паличці.
4
Складіть кожен трикутник так, щоб дірочка в лівому кутку збіглася з отвором в центрі. Постарайтеся не робити сильних загинів, краї вертушки повинні бути округлими і красивими.
5
Центр фігурки помістіть на кінець дерев'яної палички і прикріпіть канцелярської кнопкою. Вертушка повинна добре триматися, але при цьому частина вістря, на якому вона тримається, не повинна бути бути занадто короткою, щоб вертушка могла вільно крутитися.
6
Вертушка готова, можна сміливо підставляти її вітром!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=be-lq9fZ26g
Зверніть увагу
Техніки орігамі розвивають образне і логічне мислення, тренують увагу і пам'ять, тому є хорошим заняттям для детей.Самой гарною фігурою по праву вважається винахід японського математика Тосікадзу Кавасакі. Це троянда. Його техніка складна, але прикраса виходить дивовижної краси і важко отличимо від свого оригіналу.
Корисна порада
Добре поєднуються кольори рожевий і синій, жовтий і зелений.Еслі боїтеся за міцність свого створення, то зробіть кілька стібків товстою голкою з ниткою, прикріплюючи краю трикутників до центру, а вже потім пришпилюють на палочку.Слова "папір" і "бог" в японській мові є співзвучними, тому створення паперових фігурок має ще й релігійний зміст.
Одна з найпростіших об'ємних паперових фігурок знайома всім з самого дитинства - це забавний клацали дзьоб, якому можна намалювати веселу мордочку і використовувати його для гри.
Вам знадобиться
  • Квадратний аркуш паперу, ножиці
Інструкція
1
Візьміть квадратний аркуш паперу (можна використовувати звичайний білий аркуш, але краще взяти кольоровий). Поверніть його навпіл кольоровий стороною всередину - так, щоб вийшов прямокутник. Половинки цього прямокутника знову згорніть навпіл, але одну з них відігніть назад.
2
Загніть всі чотири куточка отриманого прямокутника до наміченого згину і після цього поверніть фігуру навпіл - у вас вийде щось на зразок човники.
3
Тепер візьміть ножиці і зробіть невеликий надріз рівно посередині цієї фігури, захоплюючи всі шари.
4
Зігніть краю назовні - повинно вийти по два одвороту з кожного боку. Це майбутні ребра жорсткості, які потрібні для того, щоб дзьоб фігурки міг клацати.
5
Розправте вийшла фігурку. Тепер вона готова до використання: можете намалювати їй мордочку, а можете відразу взяти в руку і перевірити, наскільки голосно вона клацає дзьобом.