Як навчитися малювати вазу.

Для того щоб навчитися малювати вазу, необхідно володіти навичками побудови перпендикулярних ліній і хорошим окоміром. Знаючи загальні правила, можна зобразити посудину будь-якої форми і пропорцій.
Інструкція
1
Побудуйте вертикальну лінію, що символізує вісь симетрії вази, яку ви малюєте. Двома перпендикулярними лініями відокремте кордону дна і горлечка судини. Не натискайте на олівець, допоміжні лінії необхідно буде видалити гумкою.
2
пріщурьте одне око, витягніть руку із затиснутим в ній олівцем. Розташуйте його горизонтально, на рівні дна вази, щоб кінчик відповідав лівої кордоні. Притуляти олівець до об'єкта зображення не потрібно. Поставте ніготь там, де знаходиться права межа дна. Не забираючи нігтя з умовною точки на олівці, перемістіть його у вертикальне положення, і порахуйте, яку кількість разів відміряний ділянка входить в висоту вази. Якщо пропорції судини такі, що його висота в три рази більше ширини дна, відзначте на нижній горизонтальній лінії дві точки, рівновіддалені від вертикалі, відстань між якими дорівнює третині висоти. Перевірте себе за допомогою олівця, відмірявши на аркуші всі пропорції.
3
За допомогою олівця, що знаходиться у витягнутій руці, порівняйте ширину дна і горлечка. Відобразіть в малюнку співвідношення цих розмірів. Виділіть всі вигини вази, побудуйте допоміжні горизонтальні лінії. Для вибору точки на вертикальній осі використовуйте олівець, витягніть його, зафіксуйте ширину дна нігтем, і, повернувши його по вертикалі, порахуйте на якій висоті, вираженою в розмірі дна, розташовується вигин. Так ви зможете дотримати пропорції вази.
4
Проведіть овали, що проходять через точки, відмічені на горизонтальних лініях. Пам'ятайте, що овали, що лежать в нижніх частинах вази, ширші, ніж ті, що малюються на верхніх горизонтальних лініях. Плавними лініями з'єднайте всі крапки між собою. Дотримуйтесь області угнутості і опуклості. Зітріть зайві допоміжні лінії. На малюнку повинні залишитися бічні контури вази, овал горлечка і дно. Розфарбуйте малюнок.