Як відрегулювати механічний годинник.

Особливістю механічних годинників є те, що вони тривалий час постійно знаходяться в роботі і, як будь-який механізм в таких випадках, потребують періодичної настройці і регулюванню.
Інструкція
1
Дуже часто збій в роботі механічних годинників виникає через попадання всередину корпусу бруду, вологи або висихання мастила. В цьому випадку просто розберіть свій годинник, промийте і змастіть механізм. Перед цим слід добре вивчити його пристрій і послідовність розбирання та складання, інакше по закінченню роботи ви можете виявити «зайві» деталі.
2
Для промивки годинникового механізму скористайтеся бензином, який слід налити в прозору ємність до рівня приблизно 2 см. Першим ділом промийте більші деталі - платину, мости, далі колеса і інші деталі. Для чищення можна використовувати щіточку, а для сильно забруднених пазів - загострену паличку. Очищені деталі висушуються струменем повітря зі звичайної гумової груші. Враховуючи невеликі розміри деталей, брати їх слід виключно пінцетом.
3
Існують і інші несправності. Так, якщо годинник при заводі потріскують, значить, швидше за все, зносилося або зламалося заводне колесо. В цьому випадку його слід замінити. При перекосі заводного колеса затягніть гвинти, а при прекоси заводного валу його також слід замінити.
4
Причиною тугого перекладу стрілок є, скоріше, всього заводський дефект переказного колеса. Знайте, що його слід замінити. Іноді механізм не переключається з режиму переведення стрілок на режим заводу. В цьому випадку перевірте, чи не притиснутий Чи перекладної важіль заводним і, якщо ваше припущення підтвердилося - відігніть його. При тугому заводі пружини змастіть заводне колесо.
5
Може виникнути ситуація, коли при працюючому механізмі стрілки не обертаються. Це відбувається через частого переведення стрілок. Для усунення несправності замініть мінутнік з ведучим колесом. Якщо під час заводу стрілки починають швидко обертатися, значить, у ваших годинниках зламалося коліщатко основний колісної системи. Уважно огляньте механізм, знайдіть його і замініть.
Точність ходу у грамотно налаштованих повністю механічних годинників може бути навіть вище, ніж у недорогих кварцових. Для того, щоб здійснити цю операцію щодо наручного годинника, слід звертатися в майстерню. А ось будильник або годинник з маятником можна налаштувати і самому.
Інструкція
1
Як джерело зразкового часу при налаштуванні годин ви можете використовувати сигнали точного часу, що передаються по радіо, телефонну службу «Ті, що говорять годинник », ГЛОНАСС- або GPS-навігатор, приймач сигналів еталонної частоти, NTP-сервер.
2
У будильника елементом регулювання частоти коливань служить спеціальний важіль на задній стінці. Спочатку встановіть його в середнє положення. Виставте час за обраним вами еталонному джерелу. Зачекайте одну добу, після чого перевірте, на скільки розходяться показання годинника з свідченнями еталонного джерела, і в яку сторону. Якщо будильник відстає, трохи пересуньте важіль в сторону, позначену як «замед», якщо поспішає - в сторону, позначену як «прискорять» .Снова виставте точний час, почекайте ще одну добу, після чого повторіть операцію, всякий раз зрушуючи важіль на дуже мале відстань. Через кілька діб ви зможете домогтися від будильника вельми точного ходу. Звичайно, періодично вам все одно доведеться коригувати його показання, хоча і набагато рідше, ніж раніше.
3
Налаштування будильника за допомогою спеціального приладу для перевірки годин серії ППЧ проводиться таким чином. Вставте в апарат новий паперовий диск, піднесіть працюючі годинник до мікрофона і запустите механізм записи. Після закінчення перевірки на диску повинна вийти пряма радіальна лінія. Якщо вона викривлена в бік, відповідну сповільненій роботі годинника, трохи прискорте хід, якщо в сторону, відповідну прискореної роботі - сповільните. Замініть диск в апараті і повторіть перевірку. Робіть так до тих пір, поки на дисках не почне виходити пряма лінія.
4
У маятникових годин для регулювання частоти коливань використовується гайка на кінці маятника. Для уповільнення ходу злегка відверніть цю гайку, щоб маятник опустився, для прискорення - злегка пріверніте, щоб він піднявся. Сама методика регулювання - та ж, що і для будільніка.Маятніковие годинник , крім настройки частоти коливань, вимагають регулювання вертикальності. Саме тому вони кріпляться на стіни за допомогою одного цвяха або самореза, а не двох. Критерієм правильно обраного положення годин служить рівномірний хід: тривалість будь-яких непарних пауз між клацаннями повинна дорівнювати тривалості будь-яких парних. Якщо у вас не виходить налаштувати цей параметр годин на слух, можна скористатися мікрофоном і осциллографом, які мають режим повільної розгортки і велике послесвечение.
Зверніть увагу
Якісно закріплюйте будь настінні часи.На пишучому електроді апарату ППЧ в момент прожога диска діє висока напруга.