Як вибрати електрообігрівач.

Електрообігрівач буде корисний не тільки в періоди міжсезоння (коли комунальні служби ще не включили центральне опалення незважаючи на холод, або навпаки, вже вимкнули його), але і стане додатковим джерелом тепла взимку. Однак для того, щоб зробити правильну покупку, необхідно розібратися в характеристиках та особливостях кожного пристрою.
Інструкція
1
У першу чергу необхідно визначитися з тим, для чого вам потрібно це пристрій. Наприклад, із завданням тривалого обігріву звичайної квартири найкраще впорається масляний обігрівач. Він не виробляє багато шуму, досить економічний і в теж час безпечний (його можна залишити без нагляду навіть на кілька днів).
2
Крім того, для тривалого обігріву приміщення відмінно підходить конвекторний обігрівач. Це пристрій можна підвісити на стіну і управляти ним за допомогою пульта. Цей різновид обігрівачів підійде для тих людей, хто піклується про дизайн квартири, адже такий прилад, прикріплений до стіни, буде практично непомітним.
3
У тому випадку, якщо вам необхідний швидкий і не дуже тривалий нагрів приміщення, вам підійде тепловентилятор. Ці пристрої досить дешеві, вони швидко розігрівають повітря і за допомогою вентилятора поширюють його по приміщенню. Однак їх не можна використовувати без нагляду, адже будь-яка тканина, що впала на прилад, може призвести до займання.
4
Після того як ви визначитеся з типом обігрівача, можна думати про його потужності. Для обігріву кімнати площею 25 кв.м буде достатньо обігрівача з потужністю 2,5 кВт. Якщо ви використовуєте обігрівач лише як додаткове джерело тепла, вистачить потужності і в 1,5 кВт. Крім того, незайвим буде регулятор потужності - він дозволить вам включати прилад на максимум продуктивності тільки по необхідності, а в інший час пристрій буде працювати в щадному режимі.
5
Купуючи масляний обігрівач, зверніть увагу на кількість секцій. Чим їх буде більше, тим швидше прилад буде віддавати тепло. Також досить корисною буде функція таймера, яка запускає обігрівач за кілька хвилин до вашого приходу. У магазинах ви можете знайти прилади, оснащені спеціальним полотенцесушителем, він дозволить вам швидко і безпечно висушити будь-який одяг.
6
При виборі конвекторних обігрівачів необхідно перевірити наявність таких функцій: термостат дозволить вам самостійно вибирати температуру, яку прилад буде підтримувати в приміщенні; можливість об'єднання декількох обігрівачів в єдину мережу дозволить вам організувати обігрів всієї квартири або дачі.
Зверніть увагу
Керамічні обігрівачі бувають декількох різновидів: - настільні обігрівачі мають спеціальну функцію обертання, яка дозволить набагато швидше прогріти все приміщення. Такі пристрої мають кілька програм нагріву і режим вентиляції, захист від перегріву і функцію відключення при перекиданні; - підлогові обігрівачі відрізняються більшою потужністю в порівнянні з іншими типами. Такі прилади часто оснащуються спеціальним таймером, за допомогою якого пристрій самостійно вимикається через деякий час; - настінні обігрівачі практично непомітні в приміщенні. Вони оснащені пультом ДУ, термостатом і, в деяких випадках, іонізатором.
Найбільш ефективними є електрообігрівачі, виготовлені за принципом теплової гармати - корпус у вигляді труби з нагрівальної спіраллю всередині і вентилятором, що проганяє через неї повітря. Така конструкція забезпечує швидке відведення тепла від нагрівального елементу, інтенсивний повітрообмін в приміщенні, хороші умови для роботи спіралі (зниження її температури за рахунок обдування повітрям).
Вам знадобиться
  • - нихромовая спіраль;
  • - керамічний стрижень для намотування спіралі;
  • - вентилятор;
  • - лист оцинкованого металу;
  • - електропроводи;
  • - омметр;
  • - слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Розрахуйте необхідну потужність обігрівача. При висоті приміщення не більше 3 м можна визначити її, виходячи з розрахунку 1 кВт на 10 м? площі. Щоб не створювати занадто високого навантаження на електропроводку, не робіть обігрівач потужністю більше 2,5 кВт.
2
Підберіть нагрівальну спіраль для приладу. Купуючи її в магазині, орієнтуйтеся на значення потужності. Якщо збираєтеся використовувати спіраль, потужність якої не відома, порахуйте опір необхідної вам спіралі, використовуючи формулу R = U?/P, де: R - опір в Ом; U - напруга мережі в В; P - необхідна потужність в Вт
3
Заміряйте омметром опір наявної спіралі і порівняйте його з розрахунковим. Якщо відмінність опорів буде невелика, використовуйте наявну спіраль. Якщо воно буде значним, добийтеся відповідності, укоротивши або наростивши наявну спіраль. При цьому майте на увазі, що при послідовному з'єднанні двох провідників (спіралей), загальний опір буде дорівнює сумі опорів окремих шматків.
4
Підберіть від неробочого нагрівача або купите в магазині керамічний елемент, на який буде намотується спіраль. Він повинен являти собою трубку завдовжки 250-300 мм з діаметром внутрішнього отвору не менше 7 мм.
5
Виготовте з оцинкованого листа трубу (корпус) обігрівача довжиною 300 мм і внутрішнім діаметром, рівним довжині керамічної трубки. З'єднання стику корпусу зробіть фальцюванням або за допомогою двох обручів. В якості корпусу можна використовувати і звичайне оцинковане відро, обрізавши його дно.
6
Просвердлите в стінках корпусу отвір діаметром 6-7 мм, розташувавши його приблизно посередині. Відріжте металевий пруток? 6 мм і довжиною на 50 мм більше довжини керамічної трубки. Наріжте на його кінцях різьблення М6. Просуньте пруток (шпильку) через отвір в корпусі і в трубці ізолятора, попередньо вставивши останню в корпус. Затягніть гайки таким чином, щоб стінки корпусу щільно притулилися до торців керамічної трубки.
7
Виготовте з смуги або прутка ніжки для нагрівача. Їх форма може бути будь-який, головне, щоб вони забезпечували стійке положення обігрівача на підлозі і мали дві цапфи з отворами? 6-7 мм. Одягніть цапфи на кінці шпильок, що стирчать з обох боків корпусу, і затягніть їх другою парою гайок. Таке кріплення дозволить встановлювати будь-яке положення корпусу обігрівача щодо горизонталі.
8
Намотайте на керамічну трубку, що знаходиться всередині корпусу, спіраль. Підключіть її кінці до електропроводів за допомогою болтових з'єднань і виведіть дроти назовні. Кінці спіралі з приєднаними дротами повинні бути надійно заізольовані від корпусу за допомогою текстолітових прокладок.
9
Прикріпіть до одного з кінців корпусу електровентилятор. Добре підходять для цього моделі вентиляторів, що встановлюються на вентиляційні решітки в квартирах з примусовою вентиляцією. Але, по суті, годиться будь-якої побутової вентилятор. Спосіб його кріплення до корпусу визначається його конструкцією. На іншому кінці корпусу закріпіть металеву решітку для виключення випадкового контакту людей з нагрівальної спіраллю.
10
Підключіть дроти, що йдуть від спіралі і вентилятора, до електричної вилці - таким чином, щоб її включення в розетку забезпечувало одночасне включення спіралі і вентилятора (паралельно). Перевірте ще раз якість ізоляції струмоведучих проводів обігрівача і включіть прилад у мережу. Підтвердженням правильно зробленої роботи повинен бути шум вентилятора і тепле повітря, що дме з корпусу електропушкі.