Як обробити край скла. Як грамотно відрізати шматок скла.

Після того як ви відрізали потрібний шматок скла, необхідно обробити його край. Ця процедура не займає багато часу, але вимагає акуратності й уваги. Так як же обробити кромку скла?
Інструкція
1
Щоб край скла вийшов якомога рівніше, необхідно його правильно відрізати. При різанні тримайте склоріз вертикально по відношенню до скла, притискаючи його зверху вказівним пальцем. Склорізом проводите уздовж по рівній рейці або ізоляційною стрічці. Починайте різати з далекого кінця. Ведіть склоріз на себе, рівномірно натискаючи на поверхню. Проводьте тільки один раз. Перед тим як відламати скло, підкладіть в кінці надрізу сірники. Обережно постукайте молоточком по надрізу, так він перетвориться на рівний відлам.
2
Після різання переходите до обробки крайки скла. Після розрізання скло має виступи і щербини, а також гострі кромки. Краще обробляти край скла на спеціальних верстатах, проте в домашніх умовах цей метод застосувати неможливо.
3
Візьміть напилок, для тонкого скла підійде оксамитовий, для товстого краще брати особистою. Поставте поруч невелику баночку з гасом або скипидаром, щоб постійно змочувати напилок. Можна ще застосовувати розчин камфори в скипидарі у відношенні 1 до 10. З точильних брусків застосовуйте наждакові і карборундові; до речі, останні годі й змочувати.
4
Починайте обпилювати скло уздовж його краю. Працюйте дуже обережно, особливо з тонким матеріалом. Щоб отримати прямолінійний край, скло переміщайте взад і вперед по поверхні бруска. Постійно змочуйте інструмент в приготованому складі.
5
Для цієї роботи використовуйте старі наждакові бруски і старі напилки, так як в процесі шліфування на брусках утворюються подряпини, а напилок тупиться.
6
Для виконання роботи можна також взяти дерев'яний брусок і обернути його наждачним папером. Спочатку використовуйте грубозернисту, потім поміняйте її на більш дрібну. Слідкуйте, щоб при обробці торців не зачепили саму поверхню скла, інакше на ній з'являться подряпини.
7
Роботи з обробки крайки скла обов'язково треба виконувати в бавовняних рукавицях, а для захисту очей краще надягти захисні окуляри.
В будь-якому будинку нерідко виникає потреба в ремонті, що вимагає роботи зі склом. Мова йде про заміну розбитого скла у вікні, серванті, кухонній шафі і т.д. Часто ситуація, коли необхідно від цілого листа відрізати невеликий фрагмент, лякає господаря, і він поспішає звернутися до скляра - людині, що уміє робити свою справу відмінно і без травм. Однак можна легко впоратися з цією нескладним завданням і самому. Для цього треба просто знати кілька правил і бездоганно виконувати їх.
Інструкція
1
Підготуйте місце, де вам належить різати скло. Це може бути стійкий стіл, накритий тканиною або пористою гумою. Покладіть на нього скло.
2
Одягніть на руки товсті рукавички, очі захистіть очками.
3
Намітьте на склі фрагмент потрібного розміру.
4
Прикладіть до однієї з намічених ліній лінійку (нею може служити дерев'яний брусок товщиною 1,5-2 см). Візьміть склоріз і, затиснувши його між вказівним і середнім пальцями, одним плавним рухом проведіть надріз вздовж лінійки. Не треба водити склоріз ривками, затримуючись на одному місці довше, ніж на іншому. Від ваших рухів залежить, наскільки рівним буде зріз.
5
Тепер скло трохи підніміть і злегка постукайте по ньому в місці розрізу. Це поглибить надріз.
6
Зруште лист скла на край столу так, щоб лінія надрізу розташовувалася біля самої кромки стільниці. При цьому більший шматок скла повинен знаходитися на столі, а менший - поза поверхні столу. Різким рухом вниз відламайте фрагмент скла. При необхідності відшліфуйте краю шкуркой.Есть ще один спосіб, як відламати скло рівно. Лист покладіть на м'яку тканину, якою застелена робочий стіл, під лінію надрізу (на всю його довжину) помістіть стрижень круглого перетину і впевненим рухом натисніть на скло по обидві сторони від стрижня. Розріз повинен вийти рівним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EzVDAVnWRpk
Корисна порада
Дуже важливо вибрати хороший склоріз. Кращим вважається алмазний, але для когось він дуже дорогий. Тоді можна скористатися роликовим склорізом, робочий елемент якого виконаний з твердого сплаву вольфраму з кобальтом. Іноді видається досить зручним і простим у застосуванні роликовий побутової гасовий склоріз. У його корпус вбудована ємність для гасу. Гас, змочуючи робочу поверхню скла в момент надрізу, забезпечує отримання ідеально рівного розрізу і мінімум шлюбу.