Як зробити підвісну стелю.

Швидкість сучасно будівництва підчас призводить до того, що щасливі новосели, зайшовши в квартиру, виявляють нерівно лежать плити перекриттів, незаштукатуренние шви на стелі, перепад висот та інші принади панелестроенія. Кращим виходом у такій ситуації є пристрій підвісної стелі з гіпсокартону. Маючи навички роботи з цим матеріалом, можна легко вирівняти стелі у всій квартирі.
Вам знадобиться
 • - листи гіпсокартону;
 • - металевий направляючий профіль;
 • - металевий стієчний профіль;
 • - підвіси;
 • - стикові з'єднувачі для металопрофілю;
 • - хрестоподібні з'єднувачі для металопрофілю;
 • - саморізи;
 • - дюбелі;
 • - дриль або перфоратор;
 • - рівень;
 • - серпянка;
 • - штукатурка;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
Визначте висоту стелі. Якщо ви розраховуєте встановлювати в підвісній стелі точкові світильники, додайте до їх висоті ще 2-3 см. Зазвичай відстань між підвісною стелею і плитами перекриття одно 5-10 см.
2
Знайдіть у приміщенні найнижчий кут і зробіть позначку на обраному відстані від стелі. Потім проведіть лінію розмітки по всьому периметру. Врахуйте, що звичайний рівень часто дає невелику похибку. Для того щоб ваша розмітка була абсолютно горизонтальною, використовуйте гідроуровень або лазерний рівень.
3
Використовуючи саморізи та дюбелі, уздовж лінії розмітки закріпіть напрямні профілі. Відстань між саморізами одно 30-40 см.
4
Через кожні 60 см зробіть на бічних напрямних профілях ризики. Стійку профілі наріжте відрізками, рівними ширині кімнати мінус 1 см. Якщо ширина кімнати більше ніж довжина цілого профілю, скріпляйте їх між собою за допомогою стикових з'єднувачів.
5
Заженіть поперечні профілі всередину направляючих в місцях рисок. Зафіксуйте їх за допомогою саморізів по металу і пресшайбой.
6
Уздовж поперечних профілів до стелі через кожні 40 см прикріпіть саморізами спеціальні підвіси. Вони пристрілюються до плити за середину, вусики отгибаются вниз, і до них кріпиться стієчний профіль. Це робиться для того, щоб виключити прогинання металоконструкції під собстенних вагою і жорстко зафіксувати стеля по вертикалі. Якщо ширина кімнати значна, туго натягніть вздовж металопрофілю шнур. Це дозволить вам побачити точну горизонталь, по якій ви будете вирівнювати поперечину.
7
Якщо ширина кімнати менше 2,5 метрів, металевий каркас можна вважати готовим. В іншому випадку доведеться зміцнити його додатково.
8
На всіх поперечних профілях зробіть ризики через кожні 60 см. На місцях рисок закріпіть хрестоподібні з'єднувачі (краби). Стієчний профіль наріжте шматками довжиною 60 см. Отримані відрізки заганяйте в поперечки і вмонтовуйте за допомогою саморізів до перемичках. У вас повинна вийде металева решітка з осередком 60х60 см, жорстко зафіксована до стелі.
9
Простягніть електрокабелі і всі інші комунікації, які ви плануєте приховати за підвісною стелею. Якщо ви хочете встановити важку люстру, змонтуйте до металевого каркаса додаткові профілі в місці її розташування, так як без цього гіпсокартон під вагою люстри може прогнутися і розкришитися.
10
Кріпите листи гіпсокартону до металевої обрешітки за допомогою саморізів. Вмонтовуйте листи в шаховому порядку, щоб шви на стелі не збігалися. Тобто перший ряд почніть з цілого листа, другий з половинки, потім знову з цілого листа і так далі. В місцях знаходження світильників коронкою висвердлюють отвори і виводите в них електропроводи.
11
Все шви заклейте серпянкой. Потім заштукатурьте всі стики і капелюшки саморізів. Загрунтуйте, пройдіться наждачним шкуркою по нерівностях. Ваш підвісна стеля готовий до фарбування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Xk8DcUDJsVc