Як чистити шкіряне взуття.

Будь взуття, будь то чоботи, туфлі або черевики, потребує особливого догляду. Шкіряні вироби тут не є винятком. Важливу роль в збереженні зовнішнього вигляду взуття та її довговічності займає чистка, яка передбачає собою дотримання деяких правил догляду.
Інструкція
1
Чистити взуття рекомендується після відвідування вулиці. Прийшовши додому, видаліть дерев'яною лопаткою з неї прилиплу бруд, протріть спочатку вологою, а потім - сухою тряпкой.Перед чищенням необхідно ретельно просушити взуття на колодках або за допомогою газетного паперу, яку по необхідності слід міняти. Не забувайте щодня виймати й сушити вкладні утеплені устілки. Для видалення плям солі з шкіряного взуття протріть їх ваткою, попередньо змоченою сумішшю води і оцту в рівних пропорціях.
2
Якщо шкіра після просушування стала жорсткою, обробіть її касторовою або рослинним маслом, вазеліном або риб'ячим жиром. Після цього відполіруйте її.
3
Чистити взуття потрібно обережно, застосовуючи для цього спеціальні засоби по догляду. Для світлої взуття обирайте безбарвні крему. Перед початком роботи зітріть з неї сліди від ударів каблуків. Робіть це за допомогою звичайного ластику.
4
Не наносіть на взуття занадто багато крему. В іншому випадку на шкірі можуть залишитися жирні плями. Для усунення подібних дефектів і для визволення пір шкіри від залишків крему щотижня протирайте взуття ганчірочкою, змоченою в бензині або скіпідаре.Также видалити жирні сліди можна содовим розчином (1 ч. Ложка на 0,5 склянки води). Обробляйте їм плями до утворення піни, після чого витріть взуття сухою м'якою ганчіркою.
5
Для додання блиску чисту і суху взуття натріть кремом за допомогою бавовняної тканини, залиште засіб на 10 хвилин. А потім ретельно відполіруйте її чистою ганчіркою або старими колготками.
6
Перед виходом на вулицю обприскати або натріть шкіру відразливими бруд і воду спеціальними засобами.