Як відремонтувати Волгу.

З кожним роком залишається все менше машин Волга ГАЗ-2410, 3110. Колись престижні і привабливі вони поступово витісняються іномарками. Основні причини цього - недостатній комфорт, підвищена витрата палива, неякісна збірка. Однак справжні прихильники вітчизняних авто продовжують цінувати і любити Волгу і міняти її на іншу машину не квапляться.
Інструкція
1
Почніть з діагностики ходової частини (рульового управління). Для цього повертайте кермо вправо/вліво до упору і за допомогою Люфтомір (а якщо його немає, «на око») визначте люфт рульового колеса. Він складається із зазорів на рульовій тязі і рульовому механізмі. Якщо люфт не перевищує допустимого значення, то ремонт не потрібен. Якщо ж він більше, визначте причину. Найчастіше - це знос деталей рульового управління. Залежно від величини зносу відрегулюйте (зменшіть) люфт або замініть зношені деталі.Проверьте люфт з'єднання поворотною цапфи з балкою. Для цього потрібно вивісити переднє колесо за допомогою домкрата і руками покачати його вперед/назад. Якщо відчувається переміщення і характерний стукіт, необхідно поміняти шворінь і підшипники. Те ж саме виконайте з другим колесом.Проверьте кріплення амортизаторів. При зносі гумових втулок поміняйте іх.Затем виміряйте тиск повітря в шинах, при необхідності доведіть до норми.
2
Наступний етап ремонту - трансмісія. Порушення роботи будь-якого з її механізмів - коробки передач, зчеплення, карданного вала, заднього моста - відразу проявляється при русі автомобіля: виникає шум, стукіт, вібрація.Для відновлення працездатності зношені деталі трансмісії заменіте.Проверьте рівень масла в коробці передач і редукторі заднього моста. При необхідності долийте його або поменяйте.Проверьте кріплення карданного вала.
3
Діагностику гальмівної системи найкраще проводити на стенді. Але перш визначитеся з необхідністю її ремонту й регулювання. Для цього розженете автомобіль і на прямій ділянці сухого асфальту натисніть педаль гальма. Слідами гальмування коліс буде видно, чи правильно працює гальмівна сістема.Еслі гальмування відбувається не одночасно на всіх колесах або гальмування передніх коліс починається раніше, ніж задніх, регулювання необходіма.В тому випадку, коли знос гальмівних колодок або барабана не дозволяє зробити потрібну регулювання, замініть іх.Проверьте герметичність головного гальмівного циліндра і робочих циліндрів. При подтекании поміняйте гумові манжети. Після цього «прокачайте» систему (видаліть з неї повітря).
4
Ремонт двигуна краще робити на спеціалізованому підприємстві. Перевірте його кріплення. При необхідності поміняйте роздавлені подушки кріплення.
5
Ремонт систем харчування, запалювання, охолодження проведіть в такій послідовності: зніміть, промийте, огляньте, поставте на місце. Якщо при візуальному огляді виявите дефектні деталі - замініть.
Корисна порада
Щоб уникнути проблем в з'єднанні поворотною цапфи з балкою, частіше «шприца» шворінь.