Як посадити юку. Як зробити юкке душ.

Юкка любить низьку вологість і хороше освітлення. Поливати цю рослину потрібно нечасто. Висаджувати можна як насіння юки, так і попередньо вкорінені живці. Щоб посадити і виростити юку, потрібно постаратися створити умови, максимально близькі до природних.
Вам знадобиться
  • - пісок або субстрат;
  • - активоване вугілля;
  • - легкий ґрунт (дернова і листова земля, пісок).
Інструкція
1
Виберіть місце, де будете вирощувати юку. Найкраще підійде світла і тепла кімната. При цьому прямий сонячне світло рослині протипоказаний, особливо важко його переносить молода юка. Якщо вікна південні, то трохи відсуньте рослини, щоб прямі сонячні промені не падали на листя. Якщо є можливість, то влітку вирощуйте рослина на відкритому повітрі: на балконі, в саду або городі. Бажано, щоб місце було захищене від вітру.
2
Визначтеся, як будете висаджувати рослина. Способів два: можна посадити дрібочучи або розмножити рослина вегетативно, також цей спосіб називається укорінення. Його можна провести декількома способами. Як правило, квітникарі розмножують юку за допомогою пророслих живців, насіння садять набагато рідше.
3
Щоб посадити насіння юки, візьміть легку грунтову суміш, до складу якої входить дернова і листова земля, а також пісок, все в співвідношенні 1: 1: 1. Висаджуйте насіння, полийте землю і потім прикрийте її склом. Кожен день скло потрібно протирати, заодно провітрюючи грунт. Приблизно через місяць ви помітите, що юка починає сходити. Не забувайте поливати землю, якщо бачите, що вона висихає.
4
Вегетативний спосіб посадки юки зустрічається набагато частіше. Укорінюють живці на верхівці, нащадки або фрагменти стебла, на яких є «сплячі» пазушні бруньки. Коріння у відокремленого та укоріненого в піску фрагмента рослини з'являються приблизно через два місяці. Весь цей час потрібно тримати юку при температурі вище 20 градусів, також стежте за тим, щоб держак перебував у високій вологості.
5
Щоб посадити верхівковий держак, зріжте його гострим ножем. Всі зрізи присипте активованим вугіллям, розтертим в порошок. Дайте живцю пару годин полежати на повітрі, щоб зріз підсох. Потім висаджуйте його у вологий пісок або ставте в воду. Трохи деревного вугілля, доданого в воду, стане на заваді розвитку бактерій. Якщо нижні листки держака підгнивають, прибирайте їх. Не забувайте міняти воду. Коли рослина дасть коріння, висаджуйте його в таку ж грунт, як і насіння (пункт 3).
6
Щоб «сплячі» нирки дали коріння, зріжте частину рослини і покладіть на вологий пісок. Нирки з часом прокинуться і дадуть пагони з корінням. Коли всі бруньки проростуть, вийміть ствол з піску, розріжте на кілька частин (по одному побіжу на кожну частину), присипте зрізи вугіллям і дайте їм трохи підсохнути. Потім висаджуйте кожну частину. Нащадки укорінюють точно так же.