Як пофарбувати волосінь.

Рибалки, залежно від умов лову, використовують волосінь різних кольорів. У сонячну погоду віддають перевагу блакитним, зеленуватим відтінкам, в похмуру або вночі - коричневим і іншим темним, аж до чорного. Але не завжди лісочку потрібного кольору можна купити в магазині, тому корисно навчитися самому її пофарбувати.
Вам знадобиться
  • - барвник "Елегант";
  • - зеленка;
  • - 5% йод;
  • - оболонки від волоських горіхів;
  • - синька для білизни;
  • - чорнило для авторучок.
Інструкція
1
Щоб надати волосіні різні кольори, використовуйте барвник для синтетичних тканин «Елегант». Нагрійте до кипіння 0,5 л води і додайте 10 г активної речовини. Лісочку попередньо відмочити в теплій воді протягом 5 хвилин і потім опустіть у фарбу. Інтенсивність отриманого кольору залежить від часу знаходження в розчині (1-15 хвилин). Після чого волосінь промийте в теплій воді і просушіть протягом 2 годин.
2
Якщо ви хочете отримати зелений колір, а у вас тільки коричневий барвник «» Елегант », приготуйте його розчин (0,5 л води на 10 г активної речовини), далі остудіть і опустіть волосінь. Через 10 секунд витягніть її, додайте 5 мл зеленки, знову покладіть лісочку в барвний розчин на 3-5 хвилин. Якщо бажаєте мати оливковий відтінок, то зеленки беріть тільки 2 мл. Інтенсивність забарвлення буде залежати від часу. Обполосніть волосінь і просушіть.
3
Щоб зробити прозору волосінь жовтою або коричневою, розведіть 5% йод у воді і потримайте її в цьому розчині. Якщо ви візьмете блакитну жилку, то вийде відтінок ставкової води. Не тримайте в йодному розчині дуже довго, інакше вийде темний колір, навіть майже чорний.
4
Пофарбувати лісочку в усі відтінки коричневого можна зеленими оболонками від волоських горіхів. Не плутайте їх з шкаралупою. Зробіть настій. Поварите протягом 20 хвилин приблизно 800 г оболонок (беріть води стільки, щоб вона злегка покрила масу). Опустіть в гарячий відвар волосінь. Поставте настоятися добу. Після чого волосінь промити і висушити. Інтенсивність забарвлення залежить від кількості оболонок волоського горіха.
5
Можна використовувати звичайні чорнило для авторучок. Змішайте їх з гарячою водою, опустіть волосінь і тримайте півдоби. Промийте і висушіть. Колір можна вибрати будь-який, а інтенсивність залежить від концентрації розчину (кількості чорнила).
Зверніть увагу
Краще забарвлюється волосінь діаметром 0,15-0,25 мм.