Як поміняти сідла клапанів. Як поміняти клапана в скутері.

Якщо виявляється ослаблення установки сідла клапана, наявність на ньому тріщин або помітних Пригара, то воно підлягає заміні. Виймають сідло клапана або частинами, після того як його намір зруйнували, або за допомогою вифрезіровиванія на верстаті.
Інструкція
1
Грубий, або простий, спосіб видалення зношеного сідла клапана полягає в наступному. Приварите до зношеному сідла клапана старий. Вибийте ударами по стрижні клапана зношене сідло. Видаліть залишки сідла з гнізда, очистіть місце під установку нової деталі. Цей спосіб придатний для заміни сідла клапана в гаражних умовах своїми силами. Але в результаті таких дій може бути пошкоджена або деформована головка блоку циліндрів.
2
«Гуманний» спосіб передбачає вирізання зношеного сідла клапана на фрезерному верстаті. Фрезерна головка при цьому центрується по направляючої втулці клапана. Посадочне місце сідла може бути оброблено до потрібного розміру під нове. Після закінчення розточення ретельно видаліть стружку із зони обробки ріжучим інструментом, скориставшись спеціальною установкою для промивки.
3
Потім виконайте монтаж нових сідел клапанів. Його можна справити при різних температурах. Є кілька різних способів монтажу кілець сідел клапанів в голівку блоку циліндра. Сідло клапана запресуйте в штатне місце на голівці циліндра при кімнатній температурі. Цей спосіб не дуже надійний, тому що при цьому можлива деформація головки блока циліндрів.
4
Головку блоку циліндрів попередньо розігрійте, потім запресуйте сідло клапана, яке має бути кімнатної температури. Такий метод теж не завжди підходить, бо може призвести до деформації.
5
Охолодіть кільце сідла в рідкому азоті, потім встановіть при кімнатній температурі в головку блоку циліндра. Розігрійте головку циліндра, охолодіть кільце сідла, встановіть його в штатне місце. Останній варіант буде найоптимальнішим для зборки, бо при цьому не потрібно прикладати практично ніяких зусиль, а робота буде виконана якісно.