Як привчити дитину грати самостійно.

У перші роки життя дитини весь його світ замикається на батьках, і це не дивно. Але приходить момент, коли починає формуватися дитяча самостійність, а для жінки це можливість зайнятися своїми справами. Але хто з молодих мам і тат не знає, як часом буває складно привчити дитину грати поодинці?
Вам знадобиться
  • - різнопланові іграшки;
  • - фломастери;
  • - папір;
  • - пластилін;
  • - мультфільми.
Інструкція
1
З першого півроку життя залишайте малюка одного на хвилинку-другу, надавши йому можливість зайнятися своїми сосками та іграшками. Поступово збільшуйте цей час. Але будьте готові при першій же прохання (при плачі, наприклад) прийти до нього на допомогу.
2
Закупіть іграшки, які підходять за віком дитині. Переконайтеся, що вони повністю безпечні: малюк буде пробувати їх «на зуб», намагатися розібрати і т.д. Жодна деталь іграшки не повинна нести навіть потенційну небезпеку.
3
Познайомте чадо з новими іграшками, покажіть, як з ними можна грати і що робити. Побудьте якийсь час поруч, переконайтеся, що дитині цікаві нові придбання. Важливо почати гру спільно, щоб малюк в неї втягнувся.
4
Надайте малюкові вибір: він може грати з машинками, а може помалювати. Нехай фломастери, фарби, папір або пластилін будуть лежати поруч, щоб він міг переключитися на інше заняття, коли захочеться, не просячи вас про допомогу.
5
Якщо дитина втомилася, покажіть йому пару дитячих мультфільмів. Можливо, після них малюкові захочеться відтворити в грі деякі епізоди. Добре, якщо ви зможете придбати іграшкових героїв улюблених дитячих мультиків.
Зверніть увагу
Не кидайте дитини на самоті, якщо він втомився, голодний або чимось засмучений. У такі хвилини йому потрібна батьківська підтримка, і самостійної гри все одно не получітся.Не варто залишати дитину надовго, йти з кімнати або демонстративно займатися чимось іншим. Перебуваєте більшу частину часу в одному приміщенні з чадом, але не втручайтеся в його дитячі справи, поки той сам не попросить.
Корисна порада
Якщо малюк слід за вами невідривно, не може грати самостійно, причин може бути несколько.- Йому не вистачає емоційного тепла, йому здається, що батьки занадто зайняті іншим і не люблять його. Приділяйте більше уваги тактильному контакту, цікавтеся його справами, показуйте, що ви любите свого дитини.- Світ навколо здається небезпечним і злим. Тут батькам варто розібратися в причинах такого ставлення до оточуючого простору. Варіантів може бути декілька: малюк чимось наляканий, йому заважають різкі звуки, приснився кошмар чи присутня невелика недомоганіе.- Гра поодинці здається йому нудною. У цьому випадку спробуйте підібрати інший вид занять для малюка.
Як часто приходячи ввечері додому з роботи, думаєш тільки про одне - як швидше розправитися з домашніми справами і відпочити за переглядом улюбленої передачі. Але прямо з порога улюблене блакитноокі створення починає тягнути за штанину зі словами: «Мамочко, ну пограй зі мною». І відмахнутися від малюка рука не піднімається, і відпочити так полювання. А значить потрібно шукати варіанти. Та такі, що б і дитина себе обділеним вашим наглядом не відчував і у вас на відпочинок і домашні справи час залишалося.
Інструкція
1
Привчати дитину до самостійності потрібно з самого першого року життя. Привчати - це зовсім не означає залишити його одного і відправитися займатися своїми справами. Залишаючи малюка в ліжечку або манежі, за ним все одно потрібно спостерігати хоча б «одним оком». Важливо виховувати самостійність саме в ті моменти, коли у крихти гарний настрій, він ситий і бадьорий.
2
Коли період колясок і ходунків залишається в минулому, у вашої дитини починається період активного пізнання життя. Малюк починає ходити сам, йому вже не обов'язково тримаються за мамин палець. Він настільки прагнути дізнатися все і відразу, що цим моментом гріх не скористатися, але в розумних межах. Залишати дитину поза полем вашого зору не можна ні в якому разі. У цьому віці (2-3 роки) дитині подобається роздивлятися предмети, чіпати, обмацувати, вивчати. Важливо стежити за тим, щоб вони були для нього безпечними, а з рештою він і сам впоратися.
3
Ось ви і не помітили, як він підріс. Із задоволенням грає з іншими дітьми в пісочниці, наслідує героям улюблених мультиків, приміряє на себе певні ролі. Але грати з однолітками не завжди буває цікаво. Придумайте гру, яка сподобається вам обом і до того ж дозволить вам займатися домашньою роботою. Наприклад, ваш малюк може стати водіїв вантажівки, а ви диспетчером транспортної компанії. І поки на кухні ви смажите котлети, виписуючи тим часом транспортні путівки, «водій» розвозить замовлення. Загравшись, малюк не відразу зрозуміє, що в грі ви майже не берете участь. Багатьом батькам на допомогу приходять настільні ігри, пазли і головоломки. Щоб гра для малюка стала ще цікавіше, придумайте для нього додатковий стимул.
4
Наприклад, оголосіть конкурс, хто швидше збере картинку зі шматочків. Такі ігри мало того що логічне мислення і уважність розвивають, а й пробуджують в малюку лідерські якості.
Корисна порада
Варіантів навчити дитину грати самостійно безліч. Але не варто забувати про те, що грати разом з вами маляті набагато цікавіше і ніякі іграшки не заміняє йому радості спілкування з батьками.