Як влаштуватися програмістом.

Ви закінчили вищий навчальний заклад за відповідною спеціальністю і хотіли б влаштуватися на роботу програмістом? Не варто прислухатися до похмурим прогнозам типу: «Програмістів зараз і так хоч греблю гати». Спробуйте проявити ініціативу, покажіть, на що ви здатні, і ваші старання принесуть гідні плоди.
Інструкція
1
Складіть грамотне резюме, в якому мають бути відображені всі вашілічние та професійні якості (в тому числі відповідальність і готовність до вирішення будь-яких питань з цієї спеціальності).
2
Помістіть ваше резюме в інтернеті, але не зупиняйтеся на цьому, спробуйте знайти потенційних роботодавців самі, використовуючи для цього всі можливості: засоби масової інформації, зв'язки і знайомства друзів і рідних.
3
Приготуйтеся з усією відповідальністю до майбутнього співбесіди. Майте на увазі, що воно відіграє ще більшу роль, ніж резюме, навіть відмінно складене. Співбесіда - це іспит відразу з трьох предметів. Крім ваших професійних знань, вам будуть потрібні психологія та соціологія, щоб не тільки ваші відповіді на питання були грамотними, але й сам стиль спілкування привертав до себе співрозмовника і викликав у нього повагу і інтерес.
4
Поставтеся серйозно до свого зовнішнього вигляду на співбесіді. Не забувайте: «Зустрічають по одягу ...». Будьте охайним, уважним до кожної дрібниці.
5
Чи не запізнюйтесь на співбесіду ні в якому разі. Краще витратити час на очікування, ніж прийти пізніше навіть на десять хвилин.
6
Дізнайтеся до співбесіди все, що стосується роботи по вашій спеціальності в компанії, в якій збираєтеся претендувати на посаду програміста. Ваша обізнаність обов'язково зіграє вам на руку. Це дозволить потенційним роботодавцям упевнитися в тому, що ви серйозно ставитеся і до себе, і до майбутнього місця служби.
7
Приготуйтеся до того, що вам дадуть тестове завдання. Причому, зовсім необов'язково, що ви отримаєте його в якості домашньої роботи. Можливо, вам доведеться виконувати його прямо під час співбесіди.
8
На співбесіді дотримуйтеся «золотої середини». Не варто демонструвати завищені вимоги до місця роботи, а й пасивність «плюсів» не додасть.
9
Відкиньте всі сумніви в сторону і наполегливо шукайте ту роботу, яка стане не тільки забезпечувати вас засобами до існування, але і допоможе розкрити весь ваш потенціал. Пам'ятайте: «Дорогу осилит идущий».