Як вибрати трансмісійні масла.

Трансмісійне масло застосовується для змащування коробки передач. Воно може застосовуватися для змащування механічних і автоматичних коробок. Проте варто звернути увагу на те, що правильний підхід до вибору трансмісійного масла багато що вирішує в управлінні автомобілем.
Інструкція
1
При виборі масла для коробки передач орієнтуйтеся, в першу чергу, на такі критерії, як швидкість відносного ковзання і питомі навантаження на механізми автомобіля. Заводська інструкція по експлуатації транспортного засобу послужить вам гарну службу в цьому випадку. Якщо ні особливих вказівок, то ви можете вибирати зовсім різні трансмісійні масла.
2
Для того, щоб правильно вибрати масло для вашої КПП, ознайомтеся зі всілякими видами масел. Синтетичнімасла є найдорожчими, але і найбільш якісними. Оптимальний варіант - це напівсинтетичнемасло, яке не так дорого коштує і сприяє гарній роботі автомобіля. Пластичні мастила розділяються по температурі, водостійкості, міцності, в'язкості, несучою здатністю плівки і деякими іншими показниками.
3
При самому виборі масла враховуйте властивості, які можуть бути рекомендовані для вашого транспортного засобу. Якщо ваш автомобіль достатньо старий (від 1984-го року і старше), заливайте в нього масло тільки з маркуванням GL-4. Якщо ж машина молодше 1984-го року випуску, тоді можете застосовувати як GL-4, так і GL-5. Вам слід знати, що деякі автомобільні компанії спеціально роблять замовлення на розробку моторних і трансмісійних масел, відповідних під певні моделі і марки машин.
4
Пластичні мастила вибирайте також, відштовхуючись від інструкції по експлуатації транспортного засобу. Їх можна використовувати, не змінюючи доти, поки автомобіль не пройде 200 тисяч кілометрів. Застосовуйте такі мастила в не тільки в КПП, а й в підвісках і рульовому управлінні. При заміні мастил та масел, пам'ятайте про те, що деякі марки і моделі можуть бути несумісні один з одним. Тому при покупці автомобіля поцікавтеся у попереднього власника, що використовував він.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IqP76Qjc6mQ
Корисна порада
В деяких механічних КПП можете використовувати моторні масла. Про цю можливість дізнайтеся у фахівців.