Як викроїти комір-хомут. Як кроїти комір гойдалки фото.

Одним з найефектніших комірів є комір-хомут. Незважаючи на те, що він втратив свою колишню популярність, будь трикотажне або шифонове виріб буде цікавіше з коміром-хомутиком. При розкрої коміра обов'язково зверніть увагу на тканину - вона повинна бути немнущейся і легкодрапіруемой, щоб «хомут» красиво лежав, а не стирчав колом. Викроїти такий комір можна двома способами: він може бути продовженням вироби, а може бути втачной.
Вам знадобиться
  • Тканина
  • Мелок
  • Лінійка
  • Ножиці
  • Голка з ниткою
  • Швейна машинка
Інструкція
1
Щоб викроїти комір, який був би продовженням вироби, необхідно від країв горловини просто викреслити по вертикалі дві лінії на потрібну висоту коміра. Однак будувати такий комір необхідно на основі горловини-човники, іншими словами вона повинна бути ширше самого коміра, щоб пройшла голова.
2
Перш ніж приступати до розкрою зверніть увагу на тканину. Як вже говорилося, вона повинна бути легкодрапіруемой і немнущейся, а крім того, особа і виворіт у неї повинні бути однакові.
3
Якщо ж ви вибрали тканину, де лицьова і виворітна сторони різні - правильніше буде викроїти втачной комір-хомут. Для цього необхідно за допомогою лінійки та мілка викроїти звичайний прямокутник, довжина якого буде дорівнює окружності горловини, а висота - подвійній висоті майбутнього коміра. При цьому розкроювати краще по косою, щоб часткова нитка була під кутом приблизно 45 градусів до лінії зрізу.
4
Якщо є необхідність ущільнити комір, підкладку слід кроїти відповідно до самим коміром, але в половину коротше по висоті. Складіть підкладку з виворітного стороною заготовки коміра, подрежьте її на 1-1,5 см, потім підігніть край зовнішньої деталі коміра і стачайте обидві деталі, відступивши трохи від згину.
5
Складіть комір навпіл лицьовою стороною всередину і стачайте його кінці, так щоб відігнутий край, який повинен був залишитися після попереднього кроку, так і був вільним .. При цьому бажано один довгий зріз зрушити на кілька міліметрів в будь-яку сторону. Виверніть деталь на лицьову сторону.
6
Прикладіть шов вийшла деталі до горловини вашого вироби і приметайте, при цьому підігнутий край повинен покривати лінію строчки. Використовуючи лапку для блискавки вашої швейної машинки, прострочите обидві деталі разом «в канавку», закріплюючи комір в цьому положенні.
Корисна порада
Якщо сам виріб вже готово, краю коміра можна пришивати окремо: спочатку один зріз, а потім інший із зсувом.