Як намалювати листочок. Як намалювати дубовий лист.

Існує безліч дерев. Всі вони мають певний вид і відрізняються один від одного формою стовбура, структурою і кольором крони і мають різну величину і форму листя. Намалювати окремо взятий листочок можна з натури або за допомогою трафарету.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - кисть;
  • - акварельні фарби.
Інструкція
1
Намалюйте лист берези або липи. Для цього тонкою лінією намітьте овал. В середині проведіть жилку і зобразите обидві половинки. Зробіть по краях зубчики. Прорисуйте лист більш чітко.
2
Щоб листочок виглядав більш натурально, обведіть його по контуру тонким кінчиком пензлика. Плавними мазками зафарбуйте повністю лист. Жилки повинні мати більш світлий тон. Для цього пензлем, змоченою у воді, намалюйте світлу смужку. Щоб лінії були тонкі, пензлик тримаєте вертикально. Промокніть рисунок чистої м'якої серветкою. Фарбу з місць, змочених водою, вбере папір. На аркуші утворюються світлі смужки.
3
Намалюйте дубовий лист. Для цього також накресліть овал, заузьте його в кінці. В середині прорисуйте головну жилку. Вона буде плавно переходити в держак. Від неї в різні боки намітьте дрібні смужки. Праву і ліву сторони листочка намалюйте симетрично. Край листа зробіть хвилеподібним.
4
Намалюйте суничний або полуничний лист. Для цього візуально визначте відношення ширини аркуша до його висоти. Тонкою лінією прорисуйте горизонтальну смужку листа і намітьте його ширину. Намалюйте листочки, краї зробіть зубчастими.
5
Намалюйте гілку з листям. На аркуші паперу подумки намітьте розташування гілки, замалюйте її олівцем. Подивіться, скільки буде листочків? Однакові будуть листочки за розміром чи різні? Враховуйте те, що деякі з листя закривають інші. Подивіться уважно на форму листя, їх колір. Одні листя малюйте темніше, а інші світліше.
6
Спробуйте намалювати кленові листки. Вони можуть бути зеленого, жовтого і червоного кольору. Уважно подивіться на лист. Він має складну форму багатокутника. На відміну від листя інших дерев, кленовий лист имееет п'ять жилок. Смужки розходяться від основи в різні боки. Навколо кожної лінії намалюйте окремий листок. Прорисуйте гострі зубчики в формі корони.
7
Для початківців художників зобразити кленовий лист дуже складно, тому намалюйте лист з натури. Візьміть зразок, засушите його, або зробіть з нього трафарет на щільному аркуші, або картоні. Візьміть чистий аркуш паперу, помістіть листок клена в центрі. По контуру кленового листа олівцем або маркером проставте точки на невеликій відстані. Приберіть листок, акуратно обведіть по контуру точки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wd4a48q_uFU
Зверніть увагу
При малюванні листочків зверніть увагу, що жилка у них завжди переходить в держак.
Корисна порада
При малюванні листя уважно подивіться на те, що якщо деякі листочки скласти навпіл по середній смужці, то обидві половини будуть однаковими.