Як зняти щиток приладів на Опелі.

Для проведення діагностики та ремонту певних вузлів та агрегатів Опеля необхідно знімати щиток приладів. При бажанні це можна зробити самостійно. При цьому не потрібно буде ніякого устаткування, тільки штатний інструмент.
Вам знадобиться
  • - набір накидних і ріжкових ключів, торцевих головок;
  • - викрутка і плоскогубці.
Інструкція
1
Зняття щитка приладів завжди починайте з відключення негативного дроти акумулятора. Двигун і запалювання мають бути вимкнені. Врахуйте: після відключення акумулятора настройки магнітоли втратяться безповоротно і їх доведеться вводити заново. Також переконайтеся в наявності коду розблокування магнітоли.
2
На автомобілях Опель Омега зніміть рульове колесо і облицювання рульової колонки. Потім зніміть вентиляційні решітки та накладки на них. Після цього відверніть кріпильні гвинти приладового щитка, розташовані з його лівого і правого боку і зніміть щиток. Виймайте його акуратно, отсоединяя роз'єми підключення дисплея та інших проводів.
3
На автомобілі Опель Астра зніміть корпус замка запалювання, відкрутивши кріпильні гвинти. Зніміть панель регулювання температури, вимикач фар і перемикач їх світла, підрульові перемикачі. Зніміть накладку панелі приладів, відвернувши гвинти кріплення.
4
Зніміть рамку щитка приладів. Відкрутіть кріпильні гвинти щитка приладів. Акуратно вийміть його, потягнувши його на себе. Від'єднайте трос приводу спідометра, а також роз'єми підключення проводів з лівого і правого боку щитка. Після цього остаточно вийміть його і вийміть з салону.
5
На старих моделях Опелів зніміть напольную обробку в ногах переднього пасажира, облицювання рульової колонки, верхню і нижню накладки на панелі приладів. З самої панелі приладів зніміть годинник або бортовий комп'ютер (залежно від моделі). Під комп'ютером/годинами відверніть гвинти кріплення щитка. Після цього виймайте сам щиток, отсоединяя роз'єми проводів.
6
Через нішу для ніг пасажира дістаньтеся до внутрішньої сторони панелі приладів і від'єднайте тросики приводів важелів управління. Якщо тросик додатково кріпиться металевою скобою, випустіть її, перш ніж зняти тросик з керуючого важеля. Промаркируйте тросики, щоб не переплутати їх при установці.
7
Установку щитка приладів проведіть в порядку, зворотному зняттю. Якщо в процесі зняття від'єднувалися троси приводу важелів управління, для їх приєднання переведіть важелі з одного крайнього положення в інше. По закінченні складання перевірте працездатність всіх від'єднується вузлів і деталей.
Корисна порада
Додатково ознайомтесь з інструкцією по експлуатації, перш ніж знімати щиток приладів.
Для завзятого автомобіліста машина є не тільки засобом пересування, а й певним особистим простором, в якому він проводить частину свого часу. Тому для водія так важливий комфорт і затишок у власному авто. На жаль, далеко не завжди стандартна комплектація сало машини може задовольнити вимоги вибагливого людини. Автомобілі марки Opel не є винятком. Тому доводиться самому вносити зміни.
Вам знадобиться
  • Керівництво по експлуатації вашого автомобіля, набір інструментів.
Інструкція
1
Ознайомтеся з керівництвом по експлуатації вашого автомобіля. В ньому є докладна схема будови різних частин і вузлів машини. Знайдіть опис пристрою торпеди. Уважно вивчіть всі нюанси її демонтажу. Виберіть місце, де ви будете виробляти процедуру. Найкраще для цієї мети підійде гараж з електрикою. Заженіть автомобіль в нього. Увімкніть гальмо стоянки. Вимикайте запалювання та дістаньте з замка ключі. Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумулятора. Це дозволить уникнути короткого замикання.
2
Відкрийте максимально передні двері. Якщо вони не тримаються відкритими в максимальному положенні, то вставте будь-якої предмет між крилом і дверима, наприклад, дерев'яний брусок. Тепер зніміть з панелі все накладки і декоративні частини. Знайдіть болти, якими кріпляться решітки повітропроводів. Відкрутіть їх і зніміть самі решітки. Дістаньте магнітолу. Зніміть центральну накладку на рульовому колесі. Під нею ви побачите гайку зі шпилькою. Акуратно вийміть шпильку і відкрутіть гайку. Після це зніміть рульове колесо і підрульові перемикачі.
3
Знайдіть всі саморізи, якими кріпиться торпеда. Акуратно викрутити їх. Постарайтеся запам'ятати розташування саморезов, так як вони можуть незначно відрізнятися один від одного. Тепер торпедо тримається тільки на пластикових кліпсах. На схемі в керівництві по експлуатації знайдіть їх. Акуратно відіжміть, щоб не пошкодити. Обхопіть торпеду руками з боків і акуратно потягніть на себе. Витягніть її приблизно на 10-15 сантиметрів. Від'єднайте всю проводку, попередньо її промаркований. Витягніть торпеду через передню пасажирську двері. Переверніть її лицьовою стороною вниз. Приладова панель прикріплена декількома саморізами. Відкрутіть їх. Акуратно дістаньте панель, так як вона прикріплена до скла.