Як поліпшити нюх.

Погіршення нюху (гипосмия) знижує якість життя: часто разом зі слабким сприйняттям запахів людина перестає відчувати смак їжі. Щоб відновити нормальну роботу нюхової системи, необхідно переглянути свій раціон і виконувати дихальні і фізичні вправи.
Інструкція
1

Не вживайте продукти, що викликають скупчення слизу в нюхової системі. Накопичуючись в носі і зачіпаючи нервові закінчення, слиз знижує здатність до нормального сприйняття запахів. Вживайте менше сиру, масла, молока і морозива. Намагайтеся менше простигає. Тривале застосування протизастудних засобів може вплинути на ваше нюх. Відмовтеся від шкідливих звичок: куріння, як і алкоголь, робить згубний вплив на здатність розпізнавати запахи.

2
Їжте більше продуктів, що містять цинк: сочевиці, волоських горіхів і насіння соняшника. Приймайте полівітамінні добавки, до складу яких входить цей елемент.Підтримуйте свою фізичну форму. Регулярні тренування підвищать гостроту нюху. Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Працюючи з побутовою хімією і насипаючи пральний порошок в машину, надягайте марлеву пов'язку.
3
Виконуйте прості дихальні вправи, щоб зміцнити м'язи носа. Закрийте рот і через ніс зробіть п'ять повільних вдихів і видихів. Кисті рук при цьому повинні лежати ззаду на шиї або на верхній частині живота. Інша вправа полягає в читанні вголос. Вимовляєте слова голосно і чітко промовляйте приголосні звуки. Провітрюйте квартиру якнайчастіше, регулярно робіть вологе прибирання. Як тренування нюху з зав'язаними очима визначайте різні аромати.
4

Визначайте запах за допомогою декількох коротких вдихів. Подібна тактика допоможе вам правильно розпізнати його.Придбайте зволожувач повітря. Сприйняття запахів покращиться за умови підвищення вологості в носі. По можливості, уникайте неприємних запахів. Їх тривалий вплив на слизову може істотно знизити нюх.

Зверніть увагу
У разі незрозумілою втрати нюху зверніться до лікаря: це може статися не тільки внаслідок банальної застуди, а й бути ознакою пошкодження нюхового нерва, хвороби Альцгеймера або Паркінсона.