Як вибрати мікшерний пульт.

Мікшерні пульти застосовуються в багатьох сферах діяльності, де потрібна робота зі звуком. Для кожної з них необхідний свій набір параметрів і можливостей, тому і вибирати мікшерний пульт необхідно, виходячи з цього.
Інструкція
1
Для початку визначтеся з розміром бюджету. Навіть маючи не дуже велику суму, можливо придбати підходящу апаратуру. Бажано купувати мікшер більш-менш відомого виробника - до такого апарату завжди можна буде придбати деталі, якщо в майбутньому буде потрібно ремонт.
2
Вибирайте мікшерний пульт, виходячи з тих цілей, для яких ви плануєте його використовувати. Дані пристрої діляться на естрадні, діджейскі, студійні, ефірні та універсальні. Кожні з них мають своїми особливими характеристиками, які підібрані під конкретне використання. Універсальні мікшерні пульти з натяжкою можна використовувати для кожного з представлених видів діяльності. Як правило, вони не сильно дороги, що робить їх активно використовуваними серед новачків. Такі пульти можуть застосовуватися для репетицій, проведення заходів, дискотек.
3
Визначте потрібну вам число каналів. Наприклад, діджею для проведення дискотек цілком буде достатньо двох-трьох канальних входів і одного входу під мікрофон. Для репетицій музичної групи (як і для проведення концертів) входів буде потрібно значно більше. При цьому важливу роль відіграють як канальні входи, так і призначені для підключення мікрофона.
4
Не менш важливий інтерфейс наявних входів. Вибирайте той мікшерний пульт, інтерфейсні входи якого максимально повно будуть підходити під наявну у вас апаратуру. Наприклад, більшість професійних мікрофонів оснащено інтерфейсом XLR, в той же час було б непогано мати можливість підключення до пульта мікшера і мікрофон з інтерфейсом jack.
5
Вивчіть інтерфейс роз'ємів для виходу сигналу з пульта. Підбирайте такий пульт, який відповідатиме наявної у вас апаратурі. Як правило, в дорогих моделях використовується XLR, в більш бюджетних - jack. Але вони можуть і дублюватися.
6
Визначтеся з необхідним вам функціоналом. Вивчіть регулятори частотної корекції, наявні на пульті. Еквалайзер може бути як графічним, так і параметрическим. Також пульт може мати додаткові регулятори ефектів, які впливають на його вартість.