Як відкрити транзистор.

Біполярний транзистор може знаходитися у відкритому чи закритому стані, а також в будь-якому з безлічі проміжних станів. Для управління станом транзистора служить його електрод, званий підставою або базою.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що біполярний транзистор, на відміну від польового, а також електронної лампи, керують не напругою, а струмом. У приладу структури npn цей струм повинен проходити в напрямку від бази до емітера (тобто, плюсом до бази). Якщо ж транзистор має структуру pnp, для його відкривання пропустіть ток в зворотному напрямку.
2
Перш, ніж керувати за допомогою транзистора навантаженням, його необхідно правильно підключити. Емітер транзистора з'єднайте безпосередньо із загальним проводом, а його колектор - через навантаження з джерелом живлення. Якщо використовується структури npn, це джерело повинен виробляти позитивне напруга щодо загального проводу, а якщо структури pnp, то негативне.
3
Прийміть рішення про те, в якому режимі має працювати прилад: аналоговому або ключовому. У першому випадку буде потрібно значно крупніший тепловідвід. Пов'язано це з тим, що через повністю закритий транзистор протікає дуже малий струм, а до повністю відкритого докладено дуже мале напруга. Коли ж прилад відкритий частково, великі, хоча і не максимальні, значення як напруги, так і струму. З цієї причини, найбільша потужність виділяється на транзисторі саме тоді, коли він відкритий не повністю.
4
Розрахуйте, який струм необхідно пропустити через базово-емітерний перехід транзистора для того, щоб через навантаження почав проходити певний струм. Для цього бажаний струм навантаження поділіть на безрозмірний параметр приладу, званий коефіцієнтом передачі струму.
5
Здійснюючи подальше збільшення струму бази, ви виявите, що далі струм навантаження не росте. Це означає, що транзистор насичений. Чим більше струм навантаження, тим більший для насичення транзистора того ж типу необхідний струм бази. Якщо необхідно використовувати транзистор в ключовому режимі, завжди переводите його в режим насичення, і тепловиділення на ньому у відкритому стані буде мінімальним. Не робіть, однак, струм бази занадто великим, щоб прилад не почала нагріватися від цього струму.