Як отримати хлорид амонію.

Хлорид амонію - безбарвна кристалічна речовина, розчинна у воді і що володіє невеликою гігроскопічністю. Використовується у фармацевтичній промисловості, в металургії, для виробництва добрив. Отримати його можна як в промислових, так і в лабораторних умовах.
Вам знадобиться
  • - мірна колба
  • - пробірка
  • - реактиви (HCl, NH? OH, (NH?)? SO ?, NaCl)
Інструкція
1
Промисловий метод отримання хлориду амонію: пропустіть оксид вуглецю (IV) через аміак і хлорид натрію. В результаті проведення реакції утворюються гідрокарбонат натрію і хлорид амонію. Реакція проходить в звичайних умовах без додавання каталізаторов.NH? + CO? + H? O + NaCl = NaHCO? + NH? Cl
2
В лабораторії NH? Cl можна отримати діючи гідроксиду амонію на розчин соляної кислоти. Додаткові умови не требуются.Проведеніе реакції. За хімічним рівнянням вирахувати, яка кількість вихідних речовин необхідно взяти. Налийте в пробірку вирахувана колличество соляної кислоти (HCl), додайте розчин гідроксиду аммонія.Результат. В результаті нейтралізації кислоти гідроксидом утворюється сіль (хлорид амонію) і вода.NH? OH + HCl = NH? Cl + H? O
3
Інший лабораторний метод отримання - взаємодія двох солей.Проведеніе реакції. Розрахуйте кількість речовин, що вступають в реакцію. Відміряйте розчин хлориду натрію і додайте розчин сульфату аммонія.Результат. Реакція проходить в два етапи. Сульфат амонію вступає в реакцію з хлоридом натрію. Іон натрію витісняє іон амонію з його сполуки. На проміжній стадії утворюється сульфат натрію, який надалі в реакції не бере. На другій стадії аміак взаємодіє з розчином соляної кислотою. Візуальний ефект реакції - виділення білого диму. (NH?)? SO? + NaCl = Na? SO? + 2HCl + 2NH HCl + NH? = NH? Cl Для отриманні хлориду амонію в лабораторії застосовують спеціальний прилад, щоб отримати потрібну речовину в твердому вигляді. Т.к. при підвищенні температури хлористий амоній розпадається на аміак і хлороводень.
Зверніть увагу
Аміак і його солі подразнює слизову (він має різким запахом). Тому при роботі з ним необхідно дотримуватися техніки безпеки: - Не вдихайте пари аміаку; - пробірки з реактивами тримаєте від особи на відстані.