Як поміняти штекер у навушників. Як полагодити навушники штекер.

«Вічних» навушників, на жаль, не буває. Навіть якщо вони дуже дорогі, рано чи пізно в їх кабелі з'явиться обрив. Особливо часто він виникає поруч зі штекером. Міняти через таку несправності навушники цілком так само недоцільно, як міняти стільниковий телефон через зношування акумулятора.
Інструкція
1
Переконайтеся, що місце обриву розташовано саме в штекері. Якщо воно розташоване навіть в парі сантиметрів від нього, доцільніше усунути обрив в шнурі, ніж міняти штекер. Для визначення місця обриву злегка похитуйте кабель в різних місцях.
2
Перед ремонтом відключіть навушники від пристрою.
3
Придбайте новий штекер для навушників. Він повинен бути того ж стандарту, що і наявний несправний (стереофонічний, Jack). Монофонічний не підійде. Новий штекер, на відміну від старого, має розбірну конструкцію. Зверніть увагу, що новий штекер повинен мати також діаметр, аналогічний тому ж параметру старого (6,3 або 3,5 мм).
4
Альтернативою придбанню нового штекера є використання відповідної деталі від інших навушників. Знайдіть серед наявних у вас несправних навушників такі, у яких обрив розташований не в штекері, а в іншому місці. Відріжте від них короткий (довжиною близько чотирьох сантиметрів) шматок кабелю разом зі штекером.
5
Якщо встановлюється новий штекер, відріжте старий, після чого зніміть з нового ковпачок. Просмикніть кабель крізь нього, а також через маленький шматочок ізоляційної трубки. Припаяйте обидва безбарвних або жовтих дроти до стійки. Синій або зелений провід припаяйте до одного з маленьких контактів, червоний або оранжевий - до іншого, також попередньо вдягнувши на них шматочки трубки ще меншого розміру. Потім натягніть ці шматочки трубки на місця пайки. Великий шматок трубки перемістіть ближче до стійки, а потім через нього затисніть кабель наявними на ній лапками. Не застосовуйте при цьому надмірних зусиль. Наверніть ковпачок назад на штекер.
6
Якщо використовується штекер від інших навушників, з'єднайте всі жовті або безбарвні дроти обох шнурів між собою. Окремо з'єднайте синій (зелений) провід з таким же дротом іншого кабелю. Також вступите і з червоними (помаранчевими) проводами. Надійно ізолюйте з'єднання, у тому числі, і один від одного.
7
Підключіть навушники до пристрою і перевірте.
Існує кілька видів штекерів: прямий, кутовий і оригінальний нерозбірний. При виборі штекерів слід враховувати особливості кожного виду. Наприклад, прямий штекер легко висмикується з плеєра і створює велике навантаження на пластмасове гніздо приймача. Кутовий теж не досить щільно сидить в плеєрі.
Інструкція
1
Увімкніть плеєр і, перегинаючи провід, переконайтеся, що обрив відбувається поруч зі штекером. Потім з невеликим запасом в потрібному місці ображати кабель. Вам знадобиться невеликий шматочок прозорої силіконової трубки (можна скористатися трубкою від крапельниці). Просмикніть кабель в трубку заздалегідь.
2
Розріжте гострим ножем пластик головки штекера і обнажите металеву частину штекера.
3
препарують кабель гострим ножем або паяльником, розділивши всі складові дроти. Потім скрутіть відповідні дроти і залудити кабель. Для лудіння покритих лаком самих бюджетних проводів, використовуйте таблетку аспірину. Ні в якому разі не зачищайте лак ножем, тому як надрізи дроти приведуть до його передчасного зламу.
4
Припаяйте кабель до штекера , дотримуючись правильну цоколевку. Під час фазировки навушників просто простежте, які дроти йдуть до якого навушника. У разі якщо від розвилки йде кабель круглого перетину або проходить через один навушник в інший, продзвоните кабель тестером або ж самим плеєром. Якщо кабелю мають різні кольори, то червоним кольором зазвичай відзначається правий канал, а білим кольором - лівий, але буває і навпаки. Якщо у вас одножильні провідники, то загальним проводом будуть провідники, які не покриті лаком. Але в кожному разі буде надійніше продзвонити кабель тестером перед паянням.
5
Підключіть штекер до дроту. Причому провід повинен бути всередині силіконової трубки. Тобто штекер проходить перпендикулярно крізь трубку. Залийте герметиком простір між штекером і трубкою і затисніть залишився кінець трубки канцелярською скріпкою або причепленням типу «крокодил». Після того, як герметик схопиться і затвердіє (через 20-30 хвилин), обмотайте край трубки ниткою. Ображати надлишки трубки. Після цього покрийте все ще раз герметиком, і через годину навушники готові до використання.