Як навчитися вишивати схеми.

Схема - попереднє уявлення про майбутню роботу, що виконується в техніці вишивки (бісером, хрестом, гладдю і т.д.). Схема буває кольоровою або чорно-білою, причому в обох випадках кожен колір позначається додатково особливим символом.
Вам знадобиться
  • Канва;
  • Нитки та/або бісер для вишивки;
  • Голки;
  • П'яльці;
  • Схема.
Інструкція
1
Завчасно купіть нитки або бісер необхідних кольорів. Краще буде, якщо ви купите з запасом. Зокрема, бісер одного кольору в різних партіях може трохи відрізнятися, що позначиться на результаті работи.Прі вишивці бісером в монастирській техніці звертайте увагу на розмір бісеру: весь він повинен бути однаковим. У цьому сенсі віддайте перевагу чеський і японський бісер китайському.
2
Канва - тканина, розділена на рівні квадратики. Завдяки цьому розраховувати розмір стібків набагато простіше, ніж на звичайній тканині. Ниткою контрастного кольору прошийте всю канву по вертикалі і горизонталі через кожні 10 квадратиків (відповідно, 10 майбутніх стібків). Схема також розділена на квадратики, причому кожен десяток відзначений більш жирної смугою. Відріжте шматок канви за такою формулою: кількість квадратиків за схемою + 3 см з кожного боку майбутньої роботи. Ця різниця дозволить натягувати канву на п'яльці.
3
Розрахуйте, де приблизно буде розташовуватися середина вишивки. Заправте цю ділянку в п'яльці і гарненько затягніть. Виберіть необхідний колір ниток або бісеру та почніть вишивати. Строго дотримуйтесь схемою: кількість стібків повинна відповідати кількості квадратиків, відзначених відповідними символами. При вишивці нитками деякі квадратики доводиться пропускати (якщо в них відзначений інший колір). У вишивці бісером набирайте бісерину за бісеріну, не пропускаючи квадратиків.
Корисна порада
При вишивці бісером нитка повинна відповідати тону канви. В іншому випадку буде, по-перше, спотворюватися реальний колір бісеру, по-друге, робота буде здаватися неаккуратной.Вишівка - трудомісткий процес. На одну роботу може піти кілька тижнів або місяців, особливо якщо ви можете приділяти вишивці тільки півгодини-годину в день. Не сподівайтеся побачити великі результати в перші ж дні, отримуйте насолоду від процесса.Для більшості технік вишивки бісером підходить непрозорий бісер. Його колір майже не спотворюється, до того ж під час роботи і після цього очі майстра і глядачів менше стомлюються через блиску.