Як вибрати чавунну сковороду.

Практично в будь-якому магазині побутових приладів завжди присутній величезний вибір сковорідок. До вибору цього кухонного предмета потрібно підходити вкрай серйозно. Великою популярністю в даний час користуються чавунні сковороди.
Інструкція
1
Перш за все необхідно звернути увагу на розмір. Найчастіше господині набувають кухонне знаряддя середньої величини, яке має похилі краю глибиною 6-8 сантиметрів. Також рекомендується купувати сковороди з довгою ручкою. На такому кухонному предметі зручно готуватиме більшість страв. Навіть досвідчені кухарі воліють сковороди таких розмірів. Найкраще орієнтуватися на розмір конфорок. Сковорода не повинна сильно перевищувати розмір джерела тепла. В іншому випадку по центру відбуватиметься подгорание їжі, а по краях вона залишиться недожаренной. Також варто врахувати, що діаметр дна сковороди не повинен бути менше, ніж діаметр конфорки.
2
Далі потрібно звернути увагу на вагу. Хороша сковорода повинна бути важкою. Саме велику вагу надає їй хорошу стійкість на плиті і забезпечує рівномірне нагрівання. Також в цьому питанні можна орієнтуватися на ціну. Важкі сковороди мають вищу вартість. З мінусів легких і тонких даних предметів кухні можна відзначити деформацію і постійне подгорание їжі. Сковорода хорошої якості служитиме багато років.
3
Чавунні сковороди воліють багато людей. Вважається, що саме на них виходять найсмачніші страви. Вся справа в унікальності матеріалу. У нього хороші теплопровідні якості. Чавун може нагріватися повільно і рівномірно. Тому чавунну сковороду можна використовувати як для довгого гасіння на слабкому вогні, так і для швидкого підсмажування їжі. Така сковорода може витримати високу температуру. Вона не піддається деформації. Врахуйте, приготовлену їжу не рекомендується тримати на сковороді, так як вона може придбати металевий присмак. Чавунний посуд має шорстку поверхню. Саме тому за неї потрібно ретельно доглядати. В іншому випадку може з'явитися корозія. Солі заліза руйнуватимуть вітаміни.
Чавунні сковороди, якими користувалися ще прабабусі, і сьогодні залишаються найкращим вибором домогосподарок. Чавун не схильний деформацій, екологічно безпечний, робить їжу дивно смачною, а також володіє антипригарним ефектом.
Інструкція
1
При покупці чавунної сковороди запам'ятайте: чим вона важча, тим краще. Орієнтуючись на вагу, ви уникнете придбання вироби з інших сплавів, які видаються нечистими на руку продавцями за чавун. Відповідно до ГОСТ Р 52116-2003, «правильна» товщина дна і стінок начиння для смаження і гасіння повинна бути 3-4 мм. Перевірте відсутність задирок, заливок, гострих кромок, тріщин, пригару. Дно не повинно бути викривленим або опуклим.
2
Подумайте над формою чавунної сковороди. Вона буває круглої, квадратної, овальної. Овальна хороша для приготування риби, квадратна вважається більш місткою, ну а кругла якось звичніше.
3
Визначтеся, якого розміру має бути сковорода. Кругла, приблизно 20 см в діаметрі, з бортиками висотою 4-5 см, є універсальною. Сотейники гарні для гасіння. Для приготування млинців підійде сковорода з низькими бортиками, діаметр - залежно від того, якої величини випічку ви хочете отримати. В асортименті виробів дорогих марок зустрічаються і спеціальні сковороди для оладок, пончиків, глазуньи. Їх легко можна впізнати за специфічною жарочной поверхні, на якій є поглиблення або перегородки.
4
Вибирайте сковороду з кришкою: вона знадобиться і для гасіння, і при смаженні, щоб уберегти кухню від масляних бризок. Кришки можуть бути скляними, чавунними або з інших матеріалів (сталевими, алюмінієвими). Перший варіант дозволяє краще контролювати процес приготування їжі, другий зробить блюдо особливо смачним при гасінні. Цікаво, що хоча ГОСТ Р 52116-2003 не передбачає комплектацію чавунної посуду чавунними кришками, купити таку «солодку парочку» все ж можна, особливо на ринках. Сталеві і алюмінієві кришки не володіють достоїнствами ні скляних, ні чавунних кришок, тому є найгіршим варіантом.
5
Якщо ви боїтеся, що чавунна сковорода без покриття може заіржавіти, а таке іноді трапляється, зупиніть свій вибір на емальованому виробі. Тут, однак, теж є свій недолік: як відомо, емаль схильна сколів та її частинки можуть потрапити в їжу. Насправді чавунна сковорода без покриття набагато довговічніше, а достатньою профілактикою іржі є правильний догляд. Після кожного миття начиння необхідно витирати насухо і змащувати невеликою кількістю рослинного масла.
6
Придбайте виріб з дерев'яною ручкою або ручкою з жароміцного пластика. Хоча пластик не так екологічний, як дерево, зате він не підгорить, якщо випадково опиниться над працюючою газовим пальником. Коли планується, що сковорода буде частою гостею в духовці, виберіть виріб з цільної чавунної або знімною ручкою. Довговічний перший варіант поганий тим, що чавунна ручка сильно нагрівається і довго остигає, це може привести до опіку. Водночас кріплення знімною ручки, на жаль, не завжди служить так само довго, як сама сковорода. Якщо вже схилятися до такого варіанту, зупинити вибір краще на відкритому болтове з'єднання: воно вважається найбільш «невбиваним». Між тим, очевидний і його «мінус» - доводиться витрачати час на привинчивания-відгвинчування.
7
Звертайте увагу на умовні позначення на етикетках і ярликах. За ГОСТом Р 52116-2003 вони повинні включати найменування продукції, вказівку на діаметр, висоту або місткість, наявність ручки і кришки. Відомості про сертифікацію (знак відповідності) може бути нанесений як на сам виріб, так і бути присутнім на упаковці, етикетці, супровідній документації.