Як складати стіс. стіс для дров.

Незважаючи на те, що майже в кожному будинку є газ і електрику, все ще буває потрібним запастися дровами. Наприклад, це актуально для тих, хто має заміський будинок, дачу або баню, адже кожен раз возити з собою дрова дуже незручно. Для заготівлі дров мало їх просто нарубати або напіліть, важливо їх правильно скласти.
Інструкція
1
Найкраще складати дрова під навісом або в спеціальному сараї для дров. У таких будівель є дах, яка не дозволяє проникати волозі, а також бічні і опорні стовпи, що не дозволяють дровам розсипатися. Якщо сараю для дров у вас немає, то складайте їх біля стіни або забору.
2
На те місце, де будуть лежати дрова, покладіть ряд цеглин для того, щоб нижній ряд полін не гнили від дотику з вологою землею. На цеглини покладіть декілька палиць уздовж або поперек. Коли на ці палки будуть покладені дрова, внизу залишиться порожній простір, що забезпечить нормальну циркуляцію повітря, необхідного для висихання дерева.
3
Зробіть опору для дров, яка не дасть їм впасти. Якими будуть опори, залежить від того, наскільки велика передбачається стіс. Якщо у вас трохи дров, то досить зробити дві опори з боків. Ці опори робляться з тих же дров. Складіть перший ряд поленец вздовж, наступний поперек, потім знову вздовж і так до необхідної висоти. Для такої башточки достатньо по 3-4 поліна в ряду.
4
Якщо стіс буде велика, то вкопати по два кола з кожного боку. Після того як дрова будуть покладені, стягніть всі чотири кола мотузкою в двох-трьох місцях.
5
Покладіть дрова. У самий низ покладіть найрівніші поліна, а далі всі інші. Складайте дрова дуже акуратно, щільно притискаючи, один до одного. Це важливо, бо з часом дрова всихають, і якщо стіс була зібрана неакуратно, вона може розвалитися.
6
Є ще один спосіб укладання дров - так званим колодязем. Перший ряд полін складіть уздовж дровітні, другий теж уздовж, але на відстань від першого в 10-15 см. Третій і четвертий ряди покладіть на перший і другий, але поперек і на відстані 5-10 см один від одного. Так складіть всі дрова. Цей спосіб хороший тим, що поліна покладені більш стійко і повітря серед них циркулює безперешкодно. Мінусом цієї укладки є те, що вона займає багато місця.
7
Верх складеної дровітні накрийте листом руберойду, старого лінолеуму або поліетилену, щоб дощ і сніг не мочили дрова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mzM9rXWkzJM