Як побудувати цегельний мангал. побудувати стаціонарний мангал.

Багато людей мріють про власний цегляному мангалі, побудованому на своїй ділянці. Для початку вибирається підходяще місце для його зведення. Необхідно врахувати при цьому не тільки вільний простір, але і напрям вітру. Дим не повинен заважати.
Інструкція
1
Мангал можна спорудити своїми руками. У цій справі зовсім не потрібно мати спеціальні знання у будівельному та теслярські справі. На роботу йде від 8 до 10 днів. Можна навіть скористатися старими матеріалами.
2
Спочатку проводяться земельні роботи. Необхідно розрахувати і зробити розмітку меж ділянки. Для цієї мети краще всього використовувати шнур і кілочки. Потім можна переходити до викопування канави. Глибина її повинна бути не менше 25 сантиметрів. Після цього проводиться пристрій фундаменту під мангал. В канаву необхідно покласти арматуру в 2 прута. Діаметр її повинен бути 10 міліметрів. Після цього на 15 сантиметрів канава заливається бетоном. Він повинен бути зроблений з розрахунку 350 кг в'язкої суміші на 1 м3 фундаменту. Стіни канави будуть опалубкою. Перед тим як займатися установкою цоколя, необхідно почекати повного застигання бетону.
3
Потім можна переходити до пристрою цоколя. У саморобного мангала цоколь розділяється на три відділення. Два з них необхідні для збереження дров, а третій - це шафка. Для зведення стін найкраще використовувати блоки. Укладати їх потрібно прямо на фундамент. Місця стиків в ряду повинні бути трохи зміщені в сторону. Рекомендується перевіряти кладку схилом і рівнем.
4
Горизонтальна основа майбутнього вогнища повинна бути вилита з рідкого бетону. Зварна сітка з арматури служитиме каркасом. Всі ці частини необхідно закріпити розчином в цоколі. У дна вогнища, з боків потрібно зробити виступи. На них буде вироблятися закріплення країв полиць. Само дно можна викласти з вогнетривких цеглин в три ряди. Стики не повинні бути зрушені.
5
Дані стінки з цегли необхідні для того, щоб грати для смаження можна було поставити на трьох різних висотах. Також рекомендується зробити два паза. Один повинен розташовуватися між нижніми рядами, а другий в середині другого ряду цегли. Третій ряд повинен бути вже, ніж перші два. Решітка ставитиметься на нього зверху.