Як наклеїти паперові шпалери.

Паперові шпалери досі залишаються популярними завдяки різноманіттю забарвлень, екологічності та доступною ціною. Щоб обклеїти ними приміщення, необхідно знати послідовність і деякі особливості цього процесу.
Вам знадобиться
 • - рулетка або метрова лінійка;
 • - трикутник;
 • - олівець;
 • - схил;
 • - крейда;
 • - ножиці;
 • - губка;
 • - канцелярський ніж;
 • - малярська кисть (макловиця) або валик;
 • - суха і чиста тканина ( ганчірка);
 • - шпалерний клей;
 • - шпалери.
Інструкція
1
В першу чергу виміряйте метром або рулеткою висоту стін, які збираєтеся обклеювати шпалерами, від карниза до плінтуса.
2
Обріжте бічні кромки на рулоні шпалер по точно позначених лініях. Щільні шпалери клеяться впритул, тому ображати кромку з двох сторін. Якщо шпалери тонкі і доведеться клеїти їх внахлест, обрізайте тільки сторону, яка буде перекривати шов, тобто клеїтися на необрізану кромку попереднього листа.
3
Розріжте рулон шпалер на полотнища завдовжки, рівній висоті стіни з запасом 10см (якщо шпалери з дрібним малюнком), попередньо отчертите лінію розрізу за допомогою трикутника. Якщо на шпалери завдано великий малюнок, розріжте їх, враховуючи його суміщення на кожному полотнище. Відходи в цьому випадку будуть більше (приблизно 25см).
4
Нанесіть вертикальну лінію на стіні, відступивши від кута на відстань ширини одного полотнища + 10-15см. Лінію відбийте в декількох місцях стіни, використовуючи схил з прив'язаним, натертим крейдою, шнуром. Робиться це для того, щоб наклеювати полотнища шпалер строго по вертикалі, не спотворюючи малюнок.
5
Намажьте шпалерним клеєм, попередньо підготовленим, згідно інструкції на упаковці, одне полотнище шпалер. Слідкуйте, щоб не залишалися пропуски і ретельно змастіть краю. Складіть полотнище навпіл, поєднавши верхній і нижній зрізи, і залиште ненадовго. Якщо шпалери тонкі, то відкладіть їх на той час, поки ви намазуєте клей на ділянку стіни. Товсті шпалери залиште на більш тривалий час, щоб вони добре промокли.
6
Нанесіть клей на стіну (на ширину трохи більше одного полотнища). Використовуйте для цього спеціальну кисть (макловицу) або валик.
7
Зручніше наклеювати шпалери удвох, якщо ж помічників немає, поступите таким чином. Візьміть намазане полотнище двома руками і перенесіть до стіни. Звільніть верхню кромку, поступово розділяючи складене навпіл полотнище, і вставте її з краєм карниза або лінією верхнього відбиття, зазначеної на стіні заздалегідь. Бічну сторону сумістите з першої проведеної вертикальною лінією, не забуваючи про суміщення малюнка.
8
Вирівнявши і приклеївши полотнище зверху, візьміть велику щітку або чисту ганчірку і розгладжуйте його від середини до країв, щоб воно добре приклеїлося по всій поверхні. Виступив з боків клей, одразу ж видалите вологою губкою.
9
Наступний лист тонких шпалер наклеюйте з нахлесткой кромки в сторону вікна таким чином, щоб верхня кромка шпалер лежала точно уздовж відбитої раніше лінії, а обрізана бічна, перекривала залишилася кромку першого полотнища. Товсті шпалери наклеюйте, поєднуючи з боків встик.
10
У кутку кімнати, останнє полотнище шпалер розріжте уздовж так, щоб воно перекривало кут на 3-4 см. Частина полотнища, накриваючу кут, надріжте в декількох місцях, щоб уникнути появи на шпалерах складок. Наступне полотнище наклеюйте від кута, поєднуючи лінії верхньої та вертикальної отбівок.
11
Обклеївши все приміщення і дочекавшись повного висихання шпалер, обріжте надлишки знизу гострим канцелярським ножем.
Зверніть увагу
Якщо шпалери наклеюють внахлест, то процес завжди починають від вікна, щоб стики були менш помітні надалі.
Перед обклеюванням шпалерами стіни або стелі досвідчені майстри обов'язково готують поверхню до косметичного ремонту. Вона очищується від старого декоративного покриття і ретельно вирівнюється, обезжиривается і відмивається від пилу та інших забруднень. Один з видів необхідних попередніх робіт - це зняття старої вапна зі стіни. Іноді побілка настільки міцна і якісна, що при наявності гарної грунтовки і можна наклеювати шпалери безпосередньо на побілені поверхню.
Вам знадобиться
 • - вода і ганчір'я;
 • - скребок або ніж;
 • - акрилова грунтовка;
 • - якісний шпалерний клей;
 • - щітка, сітчасте полотно (тюль або мішок);
 • - схил;
 • - лезо бритви або спеціальний ніж;
 • - кисть і валик.
Інструкція
1
Переконайтеся, що стара побілка на поверхні оклеиваемой стіни досить якісна, вона ніде не відділяється по шматочках і не має тріщин і сколів. Іноді на такому покритті паперові шпалери тримаються добре, їх зовнішній вигляд довго залишається на висоті. Однак при роботі з побіленої основою ви завжди ризикуєте: від шпалерного клею известка може намокнути і з часом відшаруватися. На шпалерах з'являться некрасиві бульбашки, і паперові полотна можуть навіть відійти від стіни разом з частинками побілки.
2
Рекомендується спочатку приклеїти пробний зразок (одне паперове полотнище), щоб не зіпсувати весь матеріал. Якщо побілка не стала перешкодою для якісного ремонту, то можете приступати до обклеювання всієї стіни.
3
Нанесіть на побілку якісну (глибоко проникаючу в поверхню стіни!) Акрилову ґрунтовку. Після повного висихання першого шару покладіть другий. Далі вам необхідно розбавити шпалерний клей водою (на 20%) і ще раз заґрунтувати стіну отриманим складом. Тільки після цих маніпуляцій можна клеїти шпалери.
4
Виберіть хороший шпалерний клей в будівельному магазині з хорошою репутацією! Від його складу і технічних характеристик буде прямо залежати, чи надійно ляжуть шпалери на побілені поверхню. Ні в якому разі не економте на клеї; врахуйте, що кожна суміш розробляється під конкретний вид оздоблювального матеріалу. Уважно прочитайте всю інформацію від виробника на упаковці і строго дотримуйтеся цих інструкцій.
5
Якщо якість побілки невисоке, найкраще ретельно відмити її зі стіни. Для очищення зручно користуватися шматками старого тюлю або сітчастим мішком від овочів; можна також скористатися щіткою. Змочіть побілені поверхню стіни водою кімнатної температури і дайте рідини просочити декоративне покриття. Залишки розм'якшеної побілки приберіть скребком або ножем.
6
Очистивши і загрунтувавши стіну, клейте шпалери на неї як звичайно. Дотримуйтеся основних вимог до цього виду оздоблювальних робіт: - розведіть шпалерний клей відповідно до інструкції на упаковці, після чого відразу приступайте до обклеювання шпалер; - заздалегідь підготуйте полотнища потрібного розміру, не забувши про припуски на плінтус. Надлишки надалі акуратно обріжте й лезом бритви або спеціальним ножем; - клеїть складом протягом 5-8 хвилин просочуйте шпалери, якщо в інструкції до них не рекомендується інше; - наносите клей пензлем від центру до країв полотнища; - не забувайте паралельно покривати їм стіни; - вертикальну лінію стіни регулярно уточнюйте за допомогою схилу; - обклеювання шпалер починайте від віконного отвору, щоб стики не впадали в очі; - розгладжуйте м'якою ганчіркою (або спеціальними валиком і щіткою) наклеюємо смугу від середини до країв, від стелі до підлоги. На паперовій поверхні не повинно утворитися міхурів і зім'ятих «гармошок»!
Корисна порада
Якщо вас не влаштовує якість приклеєною смуги шпалер, здеремо її зі стіни. Не чекайте, що горби з часом зникнуть, а неакуратні стики НЕ будуть помітні. Переробіть цю ділянку роботи, щоб кінцевий результат ремонту вас по-справжньому порадував.