Як вилікувати кішку від застуди.

Кішки вкрай чутливі до протягів, не дивлячись на те, що у них є природний шерстяний покрив. Домашні тварини, як і люди, схильні застуді, грипу і потребують своєчасному лікуванні.
Інструкція
1
Придивіться до симптомів, що з'явилися. Ніс і вуха хворої кішки гарячі, тварина фиркає, кашляє або чхає. Змінюється поведінка кішки, проявляється слабкість, апатія, знижується активність, пропадає апетит. У тварини з'являються виділення з носа і очей.
2
Виміряйте температуру у домашнього улюбленця. У здорової кішки температура тіла близько 38,2 - 38,9оС і не повинна перевищувати 39,4оС або бути нижче 37,8 оС. Якщо температура у кішки вище 41оС, її необхідно терміново знижувати. Оберніть кішку в мокру холодну марлю або покладіть лід на шию. Як можна частіше поїть кішку свіжої прохолодною водою. Розведіть пакетик регідрону в літрі води і відпоювали тварина зі шприца.
3
Зверніть увагу на виділення з носа кішки. Якщо вони спочатку були водянисті, а потім стали слизові, то у тварини, швидше за все нежить. Зробіть кішці інгаляцію з парів відвару листя евкаліпта. До носі кішки піднесіть чайник і накрийте серветкою. Забезпечте кішці спокій, тримайте її в теплі. Промивайте очі і ніс марганцівкою, зеленим чаєм, відваром квіток календули.
4
Покажіть свого вихованця в найкоротші терміни ветеринарного лікаря, який призначить індивідуальне лікування. Не варто везти хвору тварину в громадському транспорті. До ветеринарної клініки довезіть кішку на машині або по можливості викличте лікаря додому.
5
підмішують виписані ветлікарем ліки в корм. Або загорніть кішку в ковдру, закиньте тварині голову і затисніть вухо двома пальцями - кішка сама відкриє рот. Вкладіть ліки, закрийте кішці пащу і погладьте її по шиї, поки вона не проковтне пігулку.
6
Захистіть кішку від інфекції. У 8 - 9 тижнів проведіть кошеняті першу вакцинацію, в 11 - 12 тижнів - повторну. І потім робіть щеплення один раз на рік. Чи не випускайте кішку гуляти в зимову пору року і відмовтеся від купання.
Зверніть увагу
Якщо в будинку знаходяться декілька тварин, ізолюйте від них хвору кішку.
Хвороби кішок, як і людей, різноманітні, і щоб точніше визначити, чим захворіло ваша тварина, потрібно уважно оглянути його.
Інструкція
1
Якщо ваша кішка почала чхати і кашляти, втратила апетит і весь час спить, це вірна ознака інфікування її організму одним з дуже небезпечних вірусів. Деякі вважають, що це застуда і чекають, коли вихованець видужає самостійно. Це не так, кішки можуть застудитися тільки якщо знаходяться на 30-градусному морозі не менше півгодини. Для того, щоб вилікувати улюблена тварина, потрібно негайно вживати дієвих заходів.
2
Насамперед огляньте тварину. Потрібно перевірити вушні раковини на предмет наявності нальоту, горлові лімфовузли - чи не збільшені вони, ротову порожнину кішки - немає виразок. Подивіться на колір виділень з очей і носа - все це стане в нагоді вам на первинному огляді у ветеринара.
3
Зверніться в довколишню ветеринарну клініку або викличте ветлікаря на будинок, якщо ви впевнені в його професіоналізмі. Добре б з'ясовувати адреси і телефони професійних ветеринарів заздалегідь, як тільки у вашому будинку з'являється тварина.
4
Перерахуйте докладно всі ознаки захворювання, які ви могли виявити неозброєним оком. Все це допоможе для правильної постановки діагнозу.
5
Взагалі, симптоми захворювань при зараженні одним з трьох небезпечних вірусів - ринотрахеит, каліцівіроз і панлейкопенія - схожі між собою і поки не піддаються точному діагностуванню. У цьому випадку всіх хворих тварин лікують за загальною схемою: призначаються щоденні по кілька разів на день ін'єкції антибіотика і вітамінів внутрішньом'язово протягом 2-х тижнів.
6
Потім, в разі поліпшення стану тварини, продовжують ін'єкції вітамінів ще протягом 10 днів.
7
Хворі тварини втрачають апетит, і для підтримки їх організму застосовують спеціальну багату білком дієту. Зазвичай пропонують варену морську рибу, м'ясо і яловичу печінку, перемелені в фарш, збитий сирий яєчний жовток, молоко. Всі продукти обов'язково повинні бути зігріті до кімнатної температури.Предлагайте їжу хворому тварині якомога частіше. Іноді доводиться годувати його насильно, щоб не допустити виснаження і зневоднення організму, що вкрай небезпечно при вірусному захворюванні.
8
Дуже важливо не припиняти лікування і не пропускати введення ліків, інакше у хворої тварини, особливо у віці до 1 року, можуть виникнути ускладнення, найнебезпечнішим з яких є пневмонія. Це захворювання дуже важко піддається лікуванню у кішок, і ніхто не застрахований від летального результату хвороби.
9
Щоб не ходити кожен день на уколи і зайвий раз не наражати стресу свого вихованця, ви можете придбати виписані ветеринаром препарати та шприци і проводити цю нескладну операцію самостійно. Придивіться, як робить укол фахівець, і після декількох спроб ви самі навчитеся цілком стерпно надавати допомогу своєму улюбленцю.
10
Не вірте «знавцям», які стверджують, що тварина захворіла в результаті того, що підхопило вірус від людини. Це неможливо, тому людські і котячі віруси мають настільки різну природу, що ні людина від кішки, ні кішка від людини заразитися ними не можуть.