Як замішувати гіпс. Як зробити розчин гіпсу для ліплення.

Сьогодні гіпс використовується як в сфері розваги, так і в сфері будівництва та ремонту. На відміну від пластиліну, гіпс, володіючи такою ж м'якістю, при застиганні зберігає форму, що робить його ідеальним матеріалом для виготовлення зліпків або фігурок. Але для того щоб зробити з нього якусь річ, потрібно його особливим чином підготувати для ліплення.
Вам знадобиться
  • гіпс, чиста вода в банці, маленький тазик, дерев'яна лопаточка або їдальня ложка
Інструкція
1
Візьміть тазик і наполовину наповніть його водою. Після цього поступово почніть сипати туди гіпс. Сипати потрібно маленькими порціями, чекаючи того, щоб до моменту насипання наступної порції гіпсу попередня вже лежала на дні. Таким чином сипте доти, поки над водою не з'явиться маленький острівець.
2
Тепер візьміть в руки дерев'яну лопаточку або столову ложку (кому що зручніше або доступней) і починайте швидко розмішувати гіпс у воді, стежачи, щоб не залишилося грудочок (які зручно роздавлювати ложкою і тут же розмішувати з рештою маси). Розмішувати необхідно до стану сметани. Якщо маса у вас вийшла зайво рідка, додайте в неї ще трохи гіпсу, якщо навпаки - надто густа, додайте в неї трохи води.
3
Після приготування даного розчину гіпс можна використовувати. Однак пам'ятайте, що хвилин через 20-30 він застигне, а до цього в ньому почнуть утворюватися грудки, тому краще всього використовувати гіпсовий розчин одразу після його замішування.
Зверніть увагу
Гіпс всипають у воду, а не навпаки. У випадку якщо ви почнете розбавляти гіпс водою, неоднорідність маси і численні грудки вам гарантіровани.Т.к. при взаємодії гіпсу з водою відбувається "схоплювання" розчину, працювати з ним треба починати, не втрачаючи ні хвилини