Як лікувати герпес на очах.

Поразка очних тканин вірусом герпесу призводить до виникнення кон'юнктивіту, захворювань шкіри вік, внутрішніх оболонок ока та інших неприємних симптомів, які при неправильному лікуванні можуть призвести до тяжких ускладнень.
Вам знадобиться
  • - противірусні краплі;
  • - антивірусні препарати;
  • - противірусні мазі;
  • - краплі на основі стероїдів.
Інструкція
1
Визначте локалізацію запалення. Лікування очного герпесу залежить від того, в якому місці знаходиться інфекція - на сітківці, на рогівці, у внутрішніх оболонках ока і т.д. Діагностична картина ураження визначає характер і тривалість терапії.
2
Закопуйте противірусні краплі. Очні краплі з антивірусними компонентами знімають запалення і нейтралізують вірус герпесу, але застосовувати їх необхідно не тільки до зникнення симптомів. Вірус герпесу може «сховатися» і зовнішні прояви хвороби ослабнуть, в той же час інфекція опуститься далі і вразить глубоколежащие тканини.
3
Приймайте антивірусні препарати. Якщо ураження очей сильне і місцевого лікування недостатньо, то рекомендовано пройти курс противірусної терапії. В особливо важких випадках лікар прописує комбіновану терапію - поєднання очних крапель і антивірусних препаратів.
4
Видаляйте гнійничкові скупчення. Виділення гною супроводжується утворенням гнійних пробок, які випливають з ока, налипають на вії і шкіру повік. Ці скупчення заразні, тому прибирати їх руками або вимивати водою не рекомендується. Очної лікар прибирає гній спеціальними лопатками або ватними тампонами, в домашніх умовах можна використовувати стерильні ватяні палички.
5
Наносьте противірусні мазі. Один з варіантів місцевого лікування герпесу є використання препаратів на основі мазі - їх дія більш тривале, вони обволікають тканини і створюють захисну плівку. Наносите мазі спеціальними інструментами або стерильними марлевими тампонами - якщо уражені повіки, то їх слід обробляти 2 рази на день.
6
Використовуйте краплі на основі стероїдів. Таке лікування показане при глибокому ураженні внутрішніх оболонок ока. Прийом кортикостероїдів вимагає постійного лікарського контролю, оскільки може викликати підвищення внутрішньоочного тиску.
7
Усвідомте необхідність хірургічного втручання. Якщо лікувальні заходи не дають результату, то очистити центр рогівки можна тільки хірургічним методом. Якщо дія вірусу не слабшає, а рецидиви захворювання частішають, то постає питання про трансплантацію рогівки.
Зверніть увагу
Як лікувати герпес на очах. Герпес - це інфекційне поширене захворювання, яке викликане вірусом герпесу. На сьогоднішній день відомо вісім типів вірусів герпесу. У більшості випадків - це виразки, які вражають область навколо ока. Для початку необхідно провести огляд. Адже зовнішні ознаки можуть бути схожими з іншими захворюваннями. Як лікувати герпес на очах кожен вирішує сам. Методи і варіанти лікування різноманітні.
Корисна порада
Герпес атакує нервових. У матеріалі "Герпес прокидається від холоду" лікар вищої категорії ФГУ "Клінічний санаторій" Барвиха "Олена Кузнєцова розповіла про лікування простого герпесу. На жаль, цей вірус може вражати не тільки губи і ніс. Наприклад, призначають ликопид по 10 мг 2 рази на добу протягом 3 днів, після триденної перерви лікування повторюють, а паралельно капають в очі полудан протягом 5-7 днів по 1 -3 краплі 6-8 разів на добу, потім у міру стихання процесу - по 1 -3 краплі 3 рази на день .