Як облагородити дачу.

Словосполучення «ландшафтний дизайн» або «інтер'єр заміського будинку» викликають в уявленні людини асоціації з красивим журнальним способом життя. На жаль, професійне виконання цих заходів досить затратно. Але власники звичайних дач при бажанні можуть облагородити свою ділянку і будинок не гірше дизайнерів, скориставшись елементарними прийомами.
Інструкція
1
Якщо завдання облагородити дачу увазі створення привабливого ділянки, то почніть з плану території. Виміряйте рулеткою ділянку, на аркуші паперу нанесіть план олівцем, відзначте будинок, баню, інші споруди, город і сад - всі важливі деталі на дачі.
2
Напишіть список рішень, які ви хотіли б зробити на ділянці: альпійську гірку, сад каменів, квітник, озеро, мощену майданчик, теплицю, альтанку, лавочку, доріжки з гравієм і так далі. Розділіть на плані територію на зони і відзначте кольоровими олівцями всі ці деталі там, де ви хочете їх бачити. На жаль, стандартні дачні ділянки мають площу всього в шість соток, а політ фантазії може забрати вас далеко. Подивіться, чи не став ділянку захаращений зайвими деталями, приберіть непотрібне, щоб все було гармонійно.
3
Господарські будівлі на дачі бажано ховати за живими огорожами або хвойними деревами. Город теж далеко не завжди мальовничий, тому зробіть декоративний низький парканчик або тин. Перед будинком рекомендується залишити невеликий майданчик з газоном і доріжкою, за якою розбиваються квітники. Серед квітів можна посадити кущі різного розміру. Вибираючи місце для рослин, враховуйте положення сонця. Маючи в своєму розпорядженні всі деталі, подумайте, як все буде виглядати з вікна вітальні в будинку або з тераси.
4
Купуйте необхідні рослини і дерева. Врахуйте, що хвойні рослини довше ростуть, тому якщо ваша мета - закрити сосною туалет сусіда, доведеться почекати або замінити дерево іншим елементом. Можна купувати дорослі рослини, наприклад, якщо ви хочете Новий рік провести на дачі, купіть різдвяну ялинку зростом метр сімдесят. Всі інші акцентні дерева теж краще купувати відразу великого розміру, з добре сформованою кроною, так як вони визначають композицію.
5
Прикрасьте терасу красивим навісом, який можна зробити самостійно або купити. Існують досить недорогі навіси і альтанки з нового матеріалу - полікарбонату, через який проходить сонячне світло. Можна вибрати і затемнений матеріал. Інші елементи ландшафтного дизайну ви можете зробити самостійно, проявивши фантазію. Розбийте сад каменів або зробіть водоспад, якщо у вас багаторівнева територія.
6
Щоб облагородити дачу зсередини, тобто облаштувати інтер'єр будинку, купіть або зробіть камін - символ затишку, тепла і домашнього вогнища. Його можна використовувати для обігріву приміщення і як декоративний елемент. Прикрасити кімнати в заміському будинку допоможе невеликий фонтан, вази і вазони, скульптури та інші декоративні вироби. Якщо ви не хочете витрачати гроші на ці речі, спробуйте облагородити інтер'єр своїми руками - вишивкою, своїми картинами, саморобної меблями.
Корисна порада
Щоб облагородити город, підніміть грядки, відвівши для них дощаті короби.
Сумовиті грядки з чахлою картоплею, томати, підв'язані старими драними колготками, лякало в драповому пальто дідуся і його ж вушанці відходять у минуле. Геть нудний город. Хай живе креатив на шести сотках!
Почати варто з проекту дачної ділянки. Хоча цілком можна обійтися листком паперу із зошита в клітинку і кульковою ручкою. Потрібна інвентаризація того, що на дачі зростає. Наприклад, якщо морква не народила три роки, не варто чекати від неї цього подвигу на четвертий. Значить, рішуче позбавляємося від обов'язкового набору посадок в стилі «завжди так саджали» і плануємо грядки заново.

Ламати стереотипи

Для городника найбільш звичними здаються витягнуті в довжину грядки, між якими зручно прокласти шланг для поливу. Але останнім часом в моду увійшли гряди різних форм, від квадратних до овальних, що складаються з різних рослин. Головне, щоб вони не придушували ріст і визрівання сусідніх рослин. Деякі культури не тільки вдало поєднуються один з одним, але і захищають «сусідів» по грядці від шкідників. Такі незвичайні за формою гряди вже не захочеться огороджувати старими кілочками, з яких давно злізла фарба. Для огородження підійдуть незвичайної форми камені, в тому числі бордюрні, вкопані в землю різнобарвні пластмасові пляшки. А ще можна сплести самим тин з гілок та лози.

Краси забагато не буває

Отже, що ми відчуваємо, дивлячись на акуратний, доглянутий город? А на захаращений двір? Мда. ... Тільки не варто відразу тягнути на звалище діряві чайники і зламаний холодильник. Це ж золоте дно для бажаючих зробити незвичайним свою дачну ділянку. Чайники, непотрібні горщики і миски зібрати, почистити, покрити яскравою фарбою і насипати в них землі. І готова незвичайна квіткова клумба. Якщо ділянка невелика, такі нестандартні вази можна повісити на стіну або двері сараю. За сараєм понуро стоять металеві бочки, давно вже пропускають воду? Проробимо з ними ту ж процедуру. Тільки фарбу вибирати яскравіші, та не шкодувати фантазії, вимальовуючи на боках ємності смішні пики. У справу збільшення незвичайних горщиків на дачі має йти все. Наприклад, старі віденські стільці, давно вже втратили свої сидіння. І стара ванна. І навіть унітаз. Їх навіть фарбувати не потрібно: яскрава, соковита зелень цілком поєднується з білим фаянсом. До речі, з холодильника може вийти трансформер: ящик для необхідних речей і сидіння, якщо зшити на нього симпатичний матрацик. А з розрізаної навпіл ванни вийде чудовий диван. А вже скільки цікавих ідей виникає при одному тільки погляді на знамениту пластикову дволітрову пляшку! Тут і оригінальні світильники, і вази, і садові скульптури звірів, птахів, метеликів. Трохи фантазії, трохи більше праці, і ваш дачну ділянку прославиться на всю округу своєю оригінальністю.