Як скласти прохання. Як скласти лист прохання.

Комунікації сьогодні немислимі без ділових листів. Ділова кореспонденція - це той письмовий діалог, який допомагає організаціям і громадянам вирішувати найважливіші для їхнього життя і діяльності питання. Жанрово-тематичний діапазон ділової переписки різноманітний. Найбільш поширені сьогодні листи-прохання. Навряд чи можна перелічити всі ситуації, які тягнуть за собою необхідність написання таких листів. Водночас є шаблони, стандарти, які полегшать складання будь-якого звернення з проханням.
Інструкція
1
У простій ситуації, якщо адресата не треба інформувати про передісторію питання, переконувати в необхідності допомоги, прохання викладається відразу, коротко і ясно: «Прошу Вас (що зробити і для чого)». При «витратною», «складною» прохання необхідно аргументовано пояснити причину звернення: чому, в зв'язку з чим, з якою метою автор листа звертається за сприянням.
2
Композиція листа-прохання така: - введення (виклад фактів, подій, які сформували ситуацію - привід для письма); - обґрунтування (пояснення основних причин, що викликали звернення до адресата з проханням); - висновок (сама прохання) .Варіант простого листа-прохання схожий з формою заяви (особистого або від імені колективу). При цьому тут доречно виклад прохання: - від першої особи (од. Числа) - «Прошу» ... - від першої особи (мн. Числа) - «Просимо» ... - від третьої особи (од. Числа) - «Адміністрація просить» ... - від третьої особи (мн. числа) - ряд іменників з збірним значенням.
3
При описі причини звернення використовуються формулювання: у зв'язку з ..., з огляду на ..., виходячи з результатів ..., через невідповідність ... і ін. При викладі мети звернення: в цілях якнайшвидшого вирішення питання ..., з метою виконання ..., для узгодження ..., з метою забезпечення ..., щоб уникнути ... При посиланнях на підставу для прохання: відповідно до постанови уряду, згідно з протоколом, у зв'язку із зверненням на нашу адресу, відповідно до досягнутої раніше домовленості, на підставі нашої телефонної розмови, на підставі усної домовленості і т.д.
Зверніть увагу
Складаючи лист-прохання, не забувайте про такий повчанні Честерфілда: «У ділових листах понад усе цінується ясність». Лист повинен чітко й виразно висловлювати суть прохання, без двоякого тлумачення.
Корисна порада
Важливий тон буває дуже доречний при складанні листів-прохань: «Ми сподіваємося, що Ви визнаєте можливим ...», «Повідомте нам, будь ласка ...», «Будемо дуже вдячні, якщо Ви ...», «Ми будемо раді, якщо Ви »... Водночас дякувати адресата заздалегідь не поспішайте. Краще висловити подяку після того, як ваша прохання буде задоволено.
Супровідний лист про прийом на роботу називають лист -прошеніе і в більшості випадків відправляють його разом з резюме. У листі здобувач вказує свою кваліфікацію, освіта досвід роботи та інші навички. Перша думка про майбутнє працівника роботодавець отримує з представленого листи прохання, тому при його написанні важлива кожна деталь.
Вам знадобиться
  • - папір та ручка або персональний комп'ютер і принтер.
Інструкція
1
Якщо у ваші плани входить знайти нову хорошу роботу, то вам необхідно знати, як правильно написати лист прохання про прийом на цікаву для вас посаду. На ринку працевлаштування висока конкуренція і лист прохання також значно, як і резюме. Поставтеся до його складання з усією відповідальністю. Правильно складене прохання дозволить роботодавцю в першу чергу звернути увагу на ваше резюме, і ви опинитеся в перших рядах претендентів на дану вакансію. Грамотно складене прохання про прийом на роботу стане вашим провідником у отриманні вигідної роботи. Приступайте до написання листа, слідуючи запропонованим планом.
2
Спочатку напишіть вітальне слово. Без фамільярності, чітко звертаючись на ім'я по батькові та прізвища. Лист прохання, яке не має конкретного адресата, цілком ймовірно залишиться прочитання.
3
Вкажіть причину написання. В цьому пункті постарайтеся чітко пояснити ваш інтерес як здобувача до цієї вакансії. І вкажіть декілька причин, які пояснюють ваш інтерес до роботи саме в цій компанії.
4
Сформулюйте чітко, що ви можете запропонувати роботодавцю, вкажіть, що ваші професійні навички і досвід роботи відповідає вимогам до кандидата на цю посаду, опишіть з більш вигідної сторони особисті та професійні якості. Намагайтеся писати ясно і переконливо, щоб роботодавець зміг повірити, що саме ви єдино відповідний кандидат.
5
У висновку листи попросіть призначити вам час для особистої зустрічі. Висловіть подяку роботодавцю за витрачений час на читання за ваше прохання. Не буде зайвим, якщо ви висловите надію на позитивне вирішення вашого питання. Обов'язково вкажіть ваші контактні дані: електронна адреса, телефони. Пам'ятайте, дане лист є вашою візитною карткою, тому приділіть увагу стилістиці, граматиці і орфографії. Після написання листа уважно перевірте наявність орфографічних помилок або описок.
Корисна порада
Кожен пункт плану листи прохання є окремою ситуацією, намагайтеся докладно її розкрити, тим самим шанси на отриманні потрібної вакансії виростуть у кілька разів.